اقتصادی

اصلاح ضوابط خرید خدمات از بخش خصوصی و تعاونی

آیین‌نامه اجرایی بند «الف» ماده (۲۵) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در خصوص ضوابط خرید خدمات از بخش خصوصی و تعاونی اصلاح شد.

به گزارش تسنیم، هیئت وزیران در جلسه ۱۶/۷/۱۳۹۹ به پیشنهاد شماره ۷۶۱۱۰/۴۳۷۶۵ مورخ ۶/۷/۱۳۹۹ معاونت حقوقی رییس‌جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد؛

در ماده (۱۰) آیین‌نامه اجرایی بند (الف) ماده (۲۵) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موضوع تصویب‌نامه شماره ۳۶۴۴۲/ت۵۵۲۸۳هـ مورخ ۹/۴/۱۳۹۹، بعد از عبارت “توسط سازمان برنامه و بودجه کشور” عبارت “با رعایت ترتیبات مقرر در ماده (۳۰) قانون برنامه و بودجه کشور -مصوب ۱۳۵۱-” اضافه می‌شود.

در ماده ۱۰ ایین نامه مذکور آمده است، سازمان برنامه و بودجه کشور در سقف اعتبارات مصوب و در چهارچوب ضوابط بخشنامه بودجه سنواتی، اعتبارات مورد نیاز دستگاه های اجرایی در اجرای این آیین نامه را از محل جابه جایی اعتبارات دستگاه و در صورت لزوم از طریق پیش بینی اعتبارات لازم در لایحه بودجه سنواتی دستگاه ها طبق تفاهم­نامه واگذاری موضوع ماده (۳) این آیین­‌نامه براساس گزارش نظارتی پیش بینی می کند. تخصیص اعتبارات مصوب مربوط توسط سازمان برنامه و بودجه کشور پس از دریافت گزارش پیشرفت اقدامات توسط دستگاه اجرایی انجام خواهد شد.

در ‌ماده ۳۰  قانون برنامه و بودجه کشور میخوانیم،  کلیه اعتبارات جاری و عمرانی که در بودجه عمومی دولت به تصویب می‌رسد، بر اساس گزارشهای اجرایی بودجه و پیشرفت عملیات در‌دوره‌های معین شده توسط کمیته‌ای مرکب از نمایندگان وزارت دارایی و سازمان تخصیص داده می‌شود. نحوه تخصیص اعتبارات فوق‌الذکر و دوره‌های‌آن به موجب آیین نامه‌ای خواهد بود که بنا به پیشنهاد وزارت دارایی و سازمان به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >