اجتماعی

احتمال تجویز “فاویپیراویر” برای بیماران سرپایی مبتلا به کرونا

کتر سید حیدر محمدعنوان کرد: در صورت تائید کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا، داروی "فاویپیراویر" در بخش سرپایی تجویز و مصرف خواهد شد.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر سید حیدر محمدی با بیان اینکه هنوز ماهیت ویروس کرونا در دنیا شناسایی نشده است تا داروی مشخص و منحصری داشته باشد، عنوان کرد: داروهایی که در حال حاضر برای درمان کرونا استفاده می‌ شود اغلب داروهای ضدویروس است که از قبل هم در دسترس بوده است.

وی در دامه افزود: هنوز نمی‌ توان در مورد اثربخشی قطعی دارویی اظهارن ظر کرد، پس هیچ داروی قطعی برای درمان کرونا در دنیا وجود ندارد؛ در حال حاضر عمدتاً داروهای ضد ویروس و ضد التهابی چون رمدسیویر، کلترا و فاویپیراویر برای درمان این بیماری مطرح است که اثرگذاری نسبی داشته اما اثربخشی قطعی ندارند.

به گفته مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو، سه داروی مذکور معمولاً در فاز حاد برای بیماران تجویز و مصرف می‌ شود اما این احتمال وجود دارد که در صورت تایید کمیته علمی مبارزه با کرونا، داروی فاویپیراویر در بخش سرپایی نیز تجویز و مصرف شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد که در حال حاضر داروی فاویپیراویر توسط چندین شرکت دارویی در داخل کشور تولید می‌ شود و مشکلی از لحاظ تامین این دارو وجود ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن