مناطق آزاد-گردشگری

آغاز جهش تولید درمجتمع ذوب و احیای روی قشم با راه اندازی سالن الکترولیز فاز اول

به گزارش تفاهم آنلاین، محمدعلی زمانیان روز سه شنبه با بیان این مطلب افزود: راه اندازی این سالن با تعمیرات اساسی تجهیزات واحدهای لیچینگ، تصفیه سرد و گرم و الکترو- وینینگ یا استخراج الکتریکی(عملیات رسوب الکتریکی فلزات از سنگ معدن آن در یک حلال که به‌ طور معمول به این فرایند لیچینگ گفته می‌شود) صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه این تعمیرات از تیرماه سال ۹۸ آغاز شده است، تصریح کرد: با تلاش و همت کارکنان شریف این مجموعه این تعمیرات در دومین ماه سال جهش تولید به پایان رسید و در روز جهانی کارگر برای قدردانی از زحمات کارگران عزیز طی آیینی ضمن تجلیل از کارگران نمونه این مجتمع به بهره برداری رسید.
به گفته وی عمده ترين دلايل طولاني شدن اين دوره از تعميرات اساسي برای راه اندازی این سالن تخريب و ترميم فونداسيون بتني و تعمير اساسي اسكلت فلزي برج هاي خنك كننده واحد الكترووينينگ و طراحي و ساخت قالب هاي قطعات فايبرگلاس برج هاي خنك كننده این واحد وهمچنین ساخت قطعات عظيم فايبرگلاس بدنه برج هاي  خنك كننده  بوده است که با توجه به شرايط تحريم، تامين مواد مصرفي مرغوب زمان بر بود. زمانیان همچنین درباره سایر اقدامات گفت: نصب و مونتاژ قطعات فايبرگلاس بدنه برج خنك كننده واحد الكترووينينگ درارتفاع زياد، تعميرات اساسي بدنه، گيربكس و الكتروموتورهاي مخازن واحد ليچينگ و تصفيه سرد و گرم و تعميرات اساسي تجهيزات سيستم هيدروليك فيلترپرس ها نیز از جمله تعمیرات اساسی در این مجتمع بوده است.
مدیر مجتمع ذوب و احیای روی قشم بازسازي سل ها، سقف، سندبلاست و رنگ آميزي اسكلت فلزي، تعميرات اساسي جرثقيل سقفي و تامين و تعويض الكتروگيربكس هاي برج هاي خنك كننده واحد الكترو وينينگ  و ترميم كامل كف و بدنه حوضچه هاي محلول سولفات روي اسيدي را از دیگر دلایل طولانی شدن این پروسه اعلام کرد. زمانیان بقای هر واحد تولیدی را منوط به توسعه آن دانست و گفت: توسعه مجتمع ذوب و احیای روی قشم بدون حضور و ایفای نقش نیروی انسانی از جمله کارگران عزیز این مجتمع امکان پذیر نیست. گفتنی است شرکت ذوب و احیای روی قشم با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت، یکی از واحدهای صنعتی فعال جزیره قشم بشمار می رود که با بیش از ۳۷۰ نفر پرسنل در کیلومتر ۲۰ جاده درگهان-لافت واقع شده است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن