اجتماعی

آخرین آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۳۸ میلیون و ۵۳ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۳۸ میلیون و ۵۳ هزار و ۶ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۸۵ هزار و ۵۴۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۸ میلیون و ۶۰۹ هززار و ۹۶۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۵ هزار و ۷۹۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۳۷ هزار و ۷۸۹ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۲۰ هزار و ۱۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۵۴ هزار و ۲۶۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۷۸۳ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۰۹ هزار و ۹۱۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌‌ عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۸ هزار و ۴۲۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۴۰۸ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۵۰ هزار و ۷۰۹ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، کلمبیا، اسپانیا، آرژانتین و پرو نیز به ‌ترتیب با یک‌میلیون و ۳۱۲ هزار و ۳۱۰، ۹۱۹ هزار و ۸۳، ۹۱۸ هزار و ۲۲۳، ۹۰۳ هزار و ۷۳۰ و ۸۵۱ هزار و ۱۷۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای مکزیک با ۸۲۱ هزار و ۴۵ نفر و فرانسه با ۷۴۳ هزار و ۴۷۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به‌‌ترتیب با ۶ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۲۹۵، ۵میلیون و ۱۸۴ هزار و ۶۱۵ و ۴میلیون و ۴۹۵ هزار و ۲۶۹ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

ویروس کرونا ,

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن