شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۶۴هزار و ۹۱۱واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۶هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵ میلیارد و ۷۹۹ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۰هزار و ۳۵میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۱۵۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۶۴ هزار و ۹۱۱ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۸۵۰ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های قند اصفهان، صنعتی آما و فرآورده‌های نسوز پارس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۷۱۸۶واحد، کل (هموزن) ۱۸۲۸۸واحد، قیمت (هموزن) ۱۲۰۵۷واحد، آزاد شناور ۸۹۶۲۵واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۴۸۱۱۸ و ۱۲۸۵۷۴واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۲۴۱میلیون ورقه به‌ارزش ۱۱هزار و ۳۹۸میلیارد تومان در ۶۳۱هزار و ۷۴۸نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۶۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۵۱۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، فرابورس ایران و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های دامداری تلیسه نمونه و تولید نیروی برق عسلویه مپنا بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

دسته بندی: بانک-بیمه-بورسبرچسب ها:
مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد