سخنگوی صنعت برق از تعامل دوسویه و تنگاتنگ وزارتخانه‌های نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه‌ها و استفاده از واحدهای نیروگاهی وزارت نفت در زمان اوج بار تابستان خبر داد.

به گزارش تفاهم آنلاین، سخنگوی صنعت برق از تعامل دوسویه و تنگاتنگ وزارتخانه های نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه‌ها و استفاده از واحدهای نیروگاهی وزارت نفت در پیک تابستان خبر داد. مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با بیان این که سوخت اصلی نیروگاه های کشور گاز است، گفت: وزارتخانه های نفت و نیرو تعاملی تنگاتنگ در همه حوزه‌های مشترک از جمله تامین سوخت نیروگاه‌ها دارند.

رجبی ادامه داد: با هدف بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های ایجاد شده برای تامین برق و نیروگاه های احداث شده توسط همه دستگاه‌ها، در حال هماهنگی برای استفاده از واحدهای نیروگاه های وزارت نفت در ایام پیک تابستان هستیم. وی یاداور شد: وزارتخانه های نفت و نیرو در فصل زمستان نیز همکاری‌های خوبی برای تامین سوخت کشور انجام داده بودند و با بهره گیری از تجارت گذشته، هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از واحدهای نیروگاهی احداث شده توسط وزارت نفت هستیم.

سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده در حوزه انرژی کشور برای تامین برق در فصل تابستان، باعث خواهد شد تا از ایجاد هزینه‌های بیشتر جلوگیری شود. رجبی اضافه کرد: برخی از واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی کشور به منظور تامین نیاز داخلی برق خود اقدام به احداث نیروگاه کرده بودند که پس از هماهنگی و تعامل برای و بررسی فنی نحوه اتصال نیروگاه‌های وزارت نفت به شبکه، از ظرفیت‌های مذکور برای تامین برق کشور در پیک تابستان کمک گرفته شود. سخنگوی صنعت برق اذعان کرد: همه ظرفیت‌های لازم را برای تامین برق پایدار مردم به کار خواهیم  گرفت که البته بهره‌گیری از این  پتانسیل‌ها در سایه تعامل و همکاری بین دستگاهی امکان‌پذیر شده است.

دسته بندی: اقتصادی, انرژیبرچسب ها:
مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد