سخنگوی گمرک گفت: با پذیرش ۳۰ واگن سیمان صادراتی به مقصد ترکمنستان در ساعت ۱۹:۱۵ عصر دیروز پس از چهار ماه مسیر ریلی اینچه برون با ترکمنستان بازگشایی شد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک در خصوص بازگشایی مرز ریلی “اینچه برون” با ترکمنستان بعد از ۴ ماه توقف گفت: پس از توقف چهار ماهه فعالیت مرزی، در “اینچه برون” گلستان با کشور ترکمنستان در مسیر‌های ریلی و جاده ای، عصر دیروز (سه شنبه) ۳۰ واگن سیمان به وزن هزار و ۹۵۰ تن از طریق مرز ریلی به کشور ترکمنستان صادر شد.

او افزود: امروز ۶ واگن دیگر کالای صادراتی کشورمان نیز از مسیر ریلی گمرک لطف آباد خراسان رضوی نیز پس از توقف طولانی مدت به ترکمنستان صادر شد و با بازگشایی مسیر ریلی مرز تجاری اینچه برون سومین گذرگاه مشترک بین ایران و ترکمنستان بعد از توقف طولانی بازگشایی شد.

لطیفی در ادامه اظهار کرد: از پنجشنبه گذشته نیز بیش از ۱۲۰ واگن کالای صادراتی از مرز سرخس به ترکمنستان صادر شد.

سخنگوی گمرک افزود: با عبور واگن‌ها از داکت و تونل‌های ضد عفونی در مرز، کالا‌ها به سمت ترکمنستان انتقال می‌یابد.

لطیفی بیان کرد: ۱۰۱ واگن دیگر حامل سیمان، رول پلاستیک، کاشی و سرامیک، ظرف شیشه ای، وسایل پارک بازی، میلگرد و سنگ معدنی در صف انتظار برای صادرات به مقاصد ترکمنستان، قزاقستان و ازبکستان از مرز اینچه برون هستند.

او افزود: صادرات مواد غذایی به ترکمنستان همچنان متوقف است و کالا‌های صادراتی مورد پذیرش این کشور فاسدنشدنی و کالا‌های غیرخوراکی است.

گفتنی است، با بازگشایی مسیر‌های ریلی بین ایران و ترکمنستان و افتتاح پل خودرویی” دوستی” در سرخس، انتظار می‌رود مسیر‌های جاده‌ای نیز توسط عشق آباد بازگشایی شود.

 

دسته بندی: صنعت-معدن-تجارتبرچسب ها:
مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد