گزارش

1401، سال شکوفایی و افتتاح پروژه‌های گروه مالی گردشگری است

1401، سال شکوفایی و افتتاح پروژه‌های گروه مالی گردشگری ، حمایت جدی از شرکت های دانش بنیان و ایجاد 10 هزار شغل جدید است.
به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین، در سال جاری چند پروژه از جمله فاز نخست پروژه سرزمین ایرانیان (آیلند)، پروژه‌های میکامال کیش، هتل پرستیژلند اصفهان، هتل‌های نجف، کربلا و کاروانسرای وکیل افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.
با توجه به نامگذاری امسال به “تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین”، گروه مالی گردشگری نیز در این زمینه، حمایت جدی از شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار قرار داده است.
گروه مالی گردشگری حدود 80 هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا دارد و تاکنون برای 18 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده که این رقم در پایان سال 1401 به 28 هزار نفر خواهد رسید.
از جمله پروژه‌های مهم، می توان به پروژه “آیلند” اشاره کرد که یکی از پروژه‌های تاثیرگذار در اقتصاد کشور است که به عنوان نخستین تجربه شهر خصوصی در کشور رقم خورده است. مجموعه 1400 هکتاری در دل کویر که در حال تبدیل شدن به نگینی جذاب برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.
داشتن دریاچه تفریحی گردشگری، استانداردترین پیست موتورکراس ایران، تنها پیست فرمول یک کشور، مجموعه گلف با بالاترین استاندارد روز، کارتینگ، نخستین پیست های آفرود محیط شهری ایران، مجموعه سوارکاری و چوگان، بزرگترین پیست کورس اسب کشور، پارک آبی، دهکده‌های سلامت، دانش و پرواز، “آیلند” را به عنوان شهری به سبک فردا معرفی می‌کند.
سرزمین ایرانیان(آیلند) به عنوان بزرگ‌ترین شهرک بین‌المللی اقامتی، تفریحی، تجاری، ورزشی وآموزشی در ایران، نخستین مجموعه در کشور است که به طور همزمان سه عنوان منطقه نمونه گردشگری بین ‌المللی (مصوبه هیات دولت)، شهرک نمونه گردشگری (مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری) و منطقه ویژه اقتصادی (مصوبه مجلس شورای اسلامی) را دارد.
پروژه میکامال کیش یکی دیگر از پروژه های بااهمیت گروه مالی گردشگری است که با همه تلاطم‌های اقتصادی، اکنون به اتمام رسیده و مراحل تکمیل طراحی(دیزاین) را طی می‌کند. این پروژه آماده بهره‌برداری رسمی است و با بهره‌برداری از آن حداقل 5000 نفر مشغول به کار می‌شوند.
در مجموعه پرستیژلند اصفهان، کار مشترکی که با شرکا در حال انجام است، اقدامی کم‌نظیر در اصفهان است. دو پروژه بزرگی که در استان اصفهان به مردم این استان تقدیم شد، اقدامی ارزشمند بود که با اجرای آن بیش از چند هزار جوان مشغول به کار شدند. همچنین با افتتاح فاز نخست پروژه اقامتی، تفریحی و گردشگری سیرجان شامل مرکز خرید زیگورات سنتر برای حدود 300 جوان سیرجانی اشتغال ایجاد شد.
در اجرا، تکمیل و راه اندازی پروژه‌های مذکور نقش بانک گردشگری بسیار تاثیرگذار بوده و در این زمینه خدمات شایانی صورت گرفته است.
این گزارش حاکیست: سال 1400 با وجود فراز و نشیب‌هایی که داشت، بالندگی گروه مالی گردشگری احساس شد که نشان از عملکرد صحیح مدیران عالی گروه و یافتن مسیر توسعه در این بنگاه اقتصادی است. برخی از پروژه‌های بزرگ و به تعبیری مگاپروژه‌های گروه که با شرکا شروع و اجرا شده، بدون اغراق در منطقه تاثیرگذار هستند.
در فضای ناجوانمردانه تحریم‌های ظالمانه و بالابودن هزینه تمام شده بنگاه‌های اقتصادی به دلیل تحریم، گروه مالی گردشگری در سالی که گذشت، موفقیت های زیادی در حوزه های مالی و بانکی، صنعتی و معدنی، گردشگری و … کسب کرد که این موفقیت‌ها در سال 1401 با شتاب بیشتری ادامه خواهد داشت.

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=83236
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن