بانک-بیمه-بورس

رئیس کل بیمه مرکزی:تقویت تعامل بانک و بیمه زمینه ساز رشد شاخص های اقتصادی و اجتماعی است

همزمان با هفته دولت ساختمان مرکزی بیمه سرمد (ساختمان سردار حاج قاسم سلیمانی) با حضور رئیس کل بیمه مرکزی و مدیرعامل بانک صادرات و جمعی از مدیران شرکت بیمه سرمد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین ، رئیس کل بیمه مرکزی در آیین افتتاحیه این مراسم گفت: با وجود نرخ تورم و سایر تکانه‌های اقتصادی خوشبختانه شاخص‌های بیمه‌ای در تمامی زمینه‌ها روند رو به رشدی را نشان می دهد. مجید بهزادپور از اقدامات توسعه ای در صنعت بیمه ابراز رضایت کرد و افزود: ‌در سال گذشته ۷۴ میلیون فقره بیمه نامه صادر شده و شرکت‌های بیمه بالغ بر ۷۰ میلیون مورد خسارت پرداخت کرده‌اند که در این بازه زمانی، آمار فروش بیمه نامه روند رو به رشدی را نشان می‌دهد. رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به همین آمار از صنعت بیمه به عنوان صنعتی مردمی یاد کرد و اظهار داشت: صنعت بیمه در تمامی ابعاد اقتصادی و اجتماعی کشور حاضر است و در آینده با ایجاد ارتباط با آحاد جامعه این حضور بیش از پیش احساس خواهد شد. وی از ارتباط تنگاتنگ بین دو صنعت بانک و بیمه به عنوان یکی از الگوهای توسعه اقتصادی نام برد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های چشمگیر صنعت بیمه در حوزه بیمه‌های پولی و اعتباری، تقویت این بخش می‌تواند تحولات بسیاری را در زمینه رفاه اقتصادی، افزایش ضریب اعتماد عمومی و همچنین معیشت مردم، رقم بزند.
حمایت جدی بانک صادرات (به عنوان سهامدار عمده) از بیمه سرمد
در ادامه این نشست سیدضیاء ایمانی، مدیرعامل بانک صادرات نیز با اشاره به حمایت جدی این بانک (به عنوان سهامدار عمده) از بیمه سرمد، از اقدامات انجام گرفته در دوران مدیریت بهشتی‌نژاد تشکر کرد و گفت: ظرفیت‌های خوبی برای هم‌افزایی میان بانک صادرات با 2400 شعبه در سراسر کشور و بیمه سرمد وجود دارد که با برنامه‌ریزی دقیق در حال تحقق آن هستیم. در ادامه این مراسم نیز سید محمد کریمی، دبیر کل سندیکای بیمه‌گران ایران با اشاره به روند‌ رو به رشد شاخص‌ها از تحول ایجاد شده در بیمه سرمد تقدیر کرد.
بیمه سرمد افزایش سرمایه می دهد
مدیرعامل بیمه سرمد نیز دراین نشست گفت: با تجمیع ساختمان‌های بیمه سرمد در ساختمان مرکزی(حاج قاسم سلیمانی) علاوه بر مدیریت هزینه‌ها و افزایش بهره وری شرکت،‌ گام مهمی در جهت ارتقاء سطح توانمندی بیمه سرمد برداشته شده است. محمدمهدی بهشتی‌نژاد با اشاره به روند رو به رشد افزایش سرمایه شرکت گفت: سرمایه بیمه سرمد از بدو تاسیس خود طی 6 مرحله از 40 میلیارد تومان در سال 92 به 676 میلیارد تومان در سال 1401 رسیده است‌ که در سال1402 سرمایه شرکت به 1000 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. مدیر عامل بیمه سرمد به سود خالص حدود 29 میلیارد تومانی شرکت در سال 1401 اشاره کرد و گفت: در ادامه مسیر سودآوری شرکت در 3 ماهه نخست امسال نیز بیمه سرمد 25 میلیارد تومان سود شناسایی کرده است. وی گفت: در 3 ماهه اول امسال حق بیمه تولیدی به میزان 60 درصد عملکرد سال 1401 محقق و نسبت خسارت پرداختی به حق بیمه تولیدی به شکل قابل توجه‌ای به نفع حق بیمه تولیدی اصلاح شده است.

بهشتی‌نژاد گفت: در 3 ماهه اول امسال حدود 39 میلیارد تومان درآمد از مدیریت پرتفوی سهام شناسایی شده است. مدیرعامل بیمه سرمد در تشریح برنامه‌های سال 1402 شرکت نیز گفت: از نظر مالی، کسب سطح یک توانگری مالی و ارتقاء سرمایه به 1000 میلیارد تومان و از نظر فرآیندهای داخلی و کسب و کار نیز بهبود ترکیب پرتفوی شرکت با تأکید بر فروش بیمه نامه سود‌ده، اصلاح ساختار نرخ دهی و تمرکز بر جذب پرتفوهای برند در هر استان در دستور کار شرکت بیمه سرمد قرار دارد. وی از افزایش تعداد و پوشش جغرافیایی نمایندگان جنرال و زندگی با استقرار نمایندگان در شعب بانک صادرات و پرداخت خسارت‌های مراکز درمانی غیر طرف قرارداد در ساعت غیراداری جهت بیمه‌شدگان بانک صادرات (از محل تنخواه شعبه مجازی) به عنوان اصول مشتری‌مداری شرکت بیمه سرمد در سال 1402 نام برد.

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=97459
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن