صنعت-معدن-تجارت

خام فروشی، مواد معدنی هنر نیست

معاون رئیس جمهور گفت: خام فروشی مواد معدنی هنر نیست و بیشتر برای کشورهای دیگر ایجاد اشتغال می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه تکنولوژی خریدنی نیست، گفت: در حال حاضر تلاش ما باید در جهت جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی باشد، چراکه خام فروشی مواد معدنی هنر نیست.

سورنا ستاری با تاکید بر اینکه با خام فروشی نفت نمی توانیم کشور را اداره کنیم، تصریح کرد: اگر بتوانیم هفته آینده تفاهمنامه همکاری استارت آپ ها را در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی درباره محصولات معدنی مستقر می کنیم.

معاون فناوری رئیس جمهور در حاشیه افتتاح طرح پایلوت تولید عناصر نادر خاکی و سایر محصولات استراتژیک در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی با اشاره به اینکه استحصال این محصول موضوع مهمی بوده و از پنج سال پیش پیگیر اجرای آن بوده ایم، گفت:تولید این محصول از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری می کند و از طرف دیگر سالانه 200 تن از این محصول وارد می شد.

سورنا ستاری با بیان اینکه در حال حاضر تولید هر کیلو از این محصول 60 دلار است، افزود: در ادامه زنجیره تولید بخش دیگری به محصول اضافه می شود که ارزش افزوده تولید آن را بالاتر می برد. از طرف دیگر وقتی مقایسه کنید با اینکه هر تن سنگ آهن 60 دلار فروخته می شود ارزش تولید این محصول بسیار بالاست.

او با تاکید بر اینکه تکنولوژی تولید این محصول در کشور بومی سازی شده است، تصریح کرد: در حال حاضر دانش فنی آن در کشور به وجود آمده و در آینده نیز کارخانه آن راه اندازی می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن