اجتماعی

بازدید رییس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور از مرز ها

رییس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور از مرزهای شلمچه، چذابه، مهران، زرباطیه عراق، خسروی و باشماق بازدید و در جریان آخرین اقدامات و فعالیت های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین ، حسین نظری، در جریان این بازدید ابتدا از قرارگاه مرزی شلمچه که کلانشهر شیراز و شهرداری منطقه یک مستقر و به خدمات رسانی می پردازند بازدید کرد و به موکب شهرداری منطقه یک رفت و از سوله های اسکان زائرین که توسط این منطقه احداث شده است نیز بازدید کرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در این بازدید با اشاره به وظیفه کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در پیاده روی اربعین حسینی، گفت: ما بر اساس وظایف تعیین شده از سوی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور؛ وظیفه نظافت، رفت و روب و خدمات رسانی در مرزهای هشتگانه و در کشور عراق را بر عهده داریم.

وی اظهار کرد: وظیفه رسیدگی به خدمات شهری در دو مرز ورودی و ۶ مرز خروجی و یک مرز بین المللی بر عهده این کمیته بوده است که امیدوارم به همت همکارانم در این مرزها خدمات شایسته ای را به زائرین عزیزمان ارائه دهیم.

نظری با اشاره به اینکه شهرداری شیراز از سنوات قبل خدمات دهی گسترده و مناسبی را در این محور ارائه می دهد، گفت: خدا را شاکریم که امسال شهرداری تهران به همت شهرداری منطقه یک با احداث این سوله ها کار ارزشمندی را برای راهپیمایان اربعین حسینی انجام داده است.

در ادامه این بازدیدها رییس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور از گذرگاه مرزی چذابه که کلانشهرهای اهواز، اصفهان، یزد و شهرداری منطقه ۳ در آن مستقر و به خدمات رسانی به زائرین عزیز می پردازند، بازدید کرد.در این بازدید نظری از محورهای مسقف شده جهت تسهیل در تردد زائرین عزیز توسط عوامل اجرایی منطقه۳ در نقطه صفر مرزی هم بازدید کرد.

وی در خصوص اقدامات برنامه ریزی شده ای که توسط ستاد اربعین برای مرز چذابه تدوین شده بود، گفت: ستاد اربعین و استانداری خوزستان از اقدامات صورت گرفته در این مرز ابراز رضایت دارند و ان شاءالله که توانسته باشیم در راستای خدمت به زائرین حسینی(ع) قدم برداریم.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در نشست با مسئولین و نمایندگان شهرداری های استانهای اصفهان ، یزد، خوزستان و عوامل اجرایی منطقه ۳ در ستاد خدمات شهری استانداری خوزستان در مرز چذابه گفت و گو کرد و طی آن نشست گزارش اقدامات صورت گرفته و برنامه های پیش رو ارائه شد.

نظری در ادامه از زمین اهدایی استانداری خوزستان به شهرداری تهران و اتمام دیوار چینی این سایت بازدید کرد و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های لازم و ساخت و تجهیز این سایت، یک مقر دائمی مجهز در مرز چذابه برای شهرداری تهران بوجود آید.

در ادامه بازدیدها رییس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور با حضور در شهر مهران و شرکت در جلسه ستاد اربعین شهرستان که به ریاست معاون عمرانی استانداری ایلام برگزار شده بود، ضمن استماع گزارشات کلان شهرها و اقدامات صورت پذیرفته به بیان موضوعات و اتخاذ تدابیر لازم جهت بهبود مستمر وضع موجود در خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی (ع) در مرز مهران که کلانشهرهای اراک، کرج، ساری، قزوین و شهرداری های مناطق ۵ و ۱۱ مستقر هستند، پرداخت.

رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور همچنین با حضور در گذرگاه مرزی خسروی در استان کرمانشاه که کلانشهرهای کرمانشاه، اردبیل و شهرداری منطقه ۲۲ در آن مستقر هستند، ضمن بازدید از زیرساخت‌های تردد اربعینی مرز خسروی با هموطنانی که این مرز را برای تردد به کشور عراق انتخاب کرده بودند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این بازدید مسئولین کمیته خدمات شهری ستاد اربعین حسینی شهرداری منطقه۲۲ گزارشی از نحوه خدمات رسانی جهادگران منطقه۲۲ به زائران اربعین حسینی در پایانه مرزی خسروی و اقدامات اجرا شده در حوزه های فرهنگی، ترافیکی و … را به رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور ارائه دادند.

در ادامه این نشست رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور  پس از استماع گزارش اقدامات و فعالیت ها در مرز خسروی، گفت: با توجه به  ۲۴ساعته شدن این مرز و استقبال زائرین عزیز جهت عبور از  مرز خسروی شهرداری منطقه ۴ باید به عنوان پشتیبان و معین منطقه ۲۲ قرار گیرد و تعداد ۱۰۰ نفر نیروی کارگری، ۴ دستگاه ماشین آلات حمل زباله نیز به مرز خسروی اضافه شود.

براساس این گزارش، در بازدید صورت گرفته که پس از جلسه کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در مرز خسروی برگزار شد، ایشان ضمن دریافت گزارشاتی از خدمات و اقدامات صورت پذیرفته در این نقطه مرزی و بررسی آخرین وضعیت میدانی مرز خسروی با تعدادی از خادمین منطقه ۲۲ مستقر در پایانه اربعین حسینی (ع) گفتگو و از نزدیک در جریان اقدامات صورت گرفته قرار گرفت.

رییس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور همچنین از مرز زرباطیه بازدید و در جریان آخرین اقدامات و فعالیت های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در این مرز قرار گرفت و گفت: شهرداری منطقه ۲ با استعداد ۲۰۰ نفر نیروی کارگری و ۲۰ دستگاه ماشین آلات خدمات شهری در مرز زرباطیه مستقر است و به انجام نظافت، رفت و روب و پاکسازی این منطقه می پردازد.

همچنین در پایان این بازدیدها معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از مرز باشماق در استان کردستان و شهر مریوان بازدید کرد  و در جریان آخرین اقدامات و فعالیت های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در این مرز قرار گرفت.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران،  در این مرز شهرداری مریوان  و شهرداری تهران با ظرفیت ۱۲۰ نفر نیروی کارگری و ۸ دستگاه ماشین آلات خدمات شهری و ۶ دستگاه ماشین آلات آتش نشانی به انجام نظافت، رفت و روب و پاکسازی این منطقه می پردازد. همچنین در این مرز ۲دستگاه ماشین آلات حمل زباله نیز جهت کمک به شهرداری مریوان در این نقطه مستقر شده است و به خدمات رسانی می پردازند.

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=97691
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن