بانک-بیمه-بورس

اولویت اصلی آموزش بهبود و توسعه مهارت فنی و تخصصی روسای شعب خواهد بود

مدیر مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون اولویت اصلی آموزش را بهبود و توسعه مهارت فنی و تخصصی روسای شعب دانست.

کریم میرزاخانی مدیر مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون به بهانه برگزاری دوره آموزشی اصول تنظیم قراردادهای تسهیلاتی ویژه روسای شعب استان تهران گفت: رویکرد آموزشی بانک توسعه تعاون در سال 1401 بهبود و توسعه شایستگی فنی و تخصصی همکاران شعب خواهد بود و در این مسیر، آموزش روسای شعب در نیمه نخست سال جاری در اولویت قرار گرفته است.
مدیر مرکز آموزش و پژوهش در خصوص برنامه آموزش روسای شعب افزود توسعه آموزشهای ترکیبی و شعبه محور و برگزاری کارگاه آموزشی، با هم اندیشی و همکاری واحدهای تخصصی ستادی و مدیریت شعب استانها بوده است. در این مسیر کوشش شده است نیازهای آموزشی همکاران صف به ویژه همکاران شعب با بهره گیری از مدرسان خبره و ماهر درون بانک و نظام بانکی، تنوع بخشی به شیوه های آموزشی، تربیت مربی در حوزه های تخصصی مانند ضمانت نامه بانکی، اعتبار اسنادی و غیره دنبال شود.
میرزا خانی در ادامه افزود: دریافت نیازها و دغدغه های آموزشی روسای شعب با تعیین تسهیلگران آموزشی در دوره های آموزشی، هم اندیشی با مدیران استانی در تدوین و اجرای برنامه به منظور بومی و کاربردی نمودن دوره های آموزشی و تاکید بر یادگیری و انتقال آموخته به محیط کار، با سازوکار متناسب و اثربخش مد نظر بوده است.
مدیر مرکز آموزش و پژوهش در خصوص دوره های آموزشی سال 1401 روسای شعب افزود: دوره های تجزیه و تحلیل صورت های مالی، قراردادهای تسهیلاتی بانکی، پولشویی و راهکارهای مبارزه با آن، اعتبار اسنادی داخلی-ریالی، تسهیلات خرید دین، بازاریابی و توسعه فروش، مباحث نظارتی و بازرسی-تخلفات اداری، مباحث اعتباری و نیازسنجی اعتباری، آشنایی با فرآیند عملیات ارزی، تربیت مربی/مدرس(اعتبار اسنادی داخلی-ریالی و ضمانت نامه بانکی ریالی)، بانکداری بین­ الملل و امهال و وصول مطالبات در استان های اردبیل، اصفهان، ایلام، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، شعبه مستقل مرکزی، فارس، قزوین،چهارمحال و بختیاری، قم، کردستان، کرمان،کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد برگزار شده و استمرار دارد.
حسن عاشقی رییس اداره کل آموزش بانک توسعه تعاون در خصوص دوره آموزشی روسای شعب استان تهران تشریح نمود: دوره آموزشی به صورت کارگاه عملیاتی و کاربردی برای جامعه هدف روسای شعب استان تهران در زمینه اصول تنظیم و مدیریت قراردادهای تسهیلاتی و با تدریس خانم دکتر هجینی نژاد از مدرسان باسابقه نظام بانکی تدوین و برگزار شده است. وی افزود پیش بینی شده است برنامه مذکور در سطح کشور و برای همه روسای شعب بصورت کارگاه های تخصصی و در محل مدیریت شعب استان ها برگزار گردد و در گام نخست در استان البرز برگزار و به واسطه دریافت بازخوردهای مطلوب در استان تهران نیز برگزار شد و با دریافت بازخورد و تدوین برنامه نهایی در سطح کل بانک، عملیاتی خواهد شد.
رییس اداره کل آموزش بانک توسعه تعاون ضمن قدردانی از اهتمام و همکاری مدیران استانی و روسای شعب در تدوین و اجرای برنامه های آموزشی، گفت: هسته اصلی آموزش های پیش بینی شده نیازهای روسای شعب بانک، انتظارات و دغدغه های مدیران استانی بوده و کوشش شده است تا حد ممکن آموزش های بومی و منطبق با وضعیت هر استان عملیاتی شود.

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=86289
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن