اجتماعی

افتتاح همراه‌سرای مرکز طبی کودکان در منطقه 11 تهران

همراه‌سرای مرکز طبی کودک (خانه عماد) در منطقه 11 تهران با حضور پیروز حناچی-شهردار تهران افتتاح شد.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از سایت شهر، شهردار تهران در آیین افتتاح همراه‌سرا که محلی است برای اسکان خانواده‌ها و کودکانی که برای عمل پیوند مغز استخوان به تهران سفر می‌کنند، گفت: کاری که معمولا مردم و خیرین انجام می‌دهند با اقدامات دولت و سایر نهادها قابل مقایسه نیست، اگر ما در امور خیر این پشتوانه را داشته باشیم مطمئناً به گونه دیگری می توانیم به مردم خدمت رسانی کنیم.

حناچی افزود: امروز از یکی از نهادهایی که به نیت خیر و به یاد عماد پایه گذاری شده بازدید کردیم که نشان می دهد مردم فهیم و خیری داریم که اگر مطمئن باشند کسانی بدون سوء استفاده و با یک نیت خیر کار می‌کنند، در این امر شریک می‌شوند و ما نیز از این حرکت‌ها استقبال می‌کنیم.

حناچی ادامه داد: بیمارستان امام خمینی (ره) مانند بسیاری از بیمارستان‌های مادر، مرکز مراجعه کسانی است که به طور طبیعی و عادی در زندگی تحت فشارند و تلاش ما این است در چند محور به بیمارستانهای مادر کمک کنیم.

وی بیان کرد: یکی از این موارد بحث همراه سراها برای کسانی است که مجبور می‌شوند در مدت های طولانی در بیمارستان‌ها حضور داشته باشند و نیاز به همراه دارند. دیگری همین نمونه است که برای بچه‌های پیوند مغز و استخوان انجام می‌شود که مجبورند در نزدیکی بیمارستان مدتی را اقامت کنند، همان درد بیماری برای این افراد کافی است و تمام تلاش این است که درد دیگری به دردهایشان اضافه نشود و این کمترین کاری است که از دست ما به عنوان مدیران شهری برمی‌آید.

شهردار تهران با بیان اینکه خداوند به تلاش‌های خیر، برکت می‌دهد، عنوان کرد: چون این تلاشها با نیت خیر است، هر قدمی که برداشته می شود قدم‌های دیگری را پشت سر خود خواهد داشت. در واقع در رفتار خیرخواهانه برکت نهفته است و اگر مردم ببینند که بدون چشمداشت مادی، افرادی این کار را انجام می‌دهند مطمئناً این کار را تعقیب می‌کنند.

حناچی با بیان اینکه در این زمینه از تجربیات دیگر کشورها نیز می‌توان استفاده کرد، افزود: سازماندهی درست و سلامت در این امور بهترین تبلیغ برای گسترش این کارها است.

وی ادامه داد: نمونه‌های این موارد نیز کم نیست؛ از زنده یاد فیروزآبادی که بیمارستان ری را بنیان گذاشت تا کهریزک ها و موارد مشابه خیریه هایی که به آلام مردم می‌پردازند، نشان می‌دهد که کارهای خیر توسط مردم حمایت می شود.

شهردار تهران درباره حمایت و همکاری شهرداری با دانشگاه علوم پزشکی تهران، یادآور شد: نه‌تنها در مورد دانشگاه علوم پزشکی تهران بلکه در رابطه با همه دانشگاههای علوم پزشکی که بیمارستان‌های مادر دولتی را زیر پوشش دارند به شهرداران سفارش کرده ایم که حمایت‌ها را قطع نکنند و به هر شکل ممکن به کمک کادر درمان بیایند و تلاش کنند که بخشی از این بار را بردارند؛ هم در داخل بیمارستان‌ها در تلاش هستیم و هم در سطح شهر، چرا که بخشی از این اقدامات مربوط به حوزه های عمومی است که مردم در آنجا تردد می‌کنند.

 

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=52317
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن