تهران

 اجرای طرح یکپارچه نگهداشت شهر در مناطق ۲۲گانه پایتخت

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از اجرای طرح یکپارچه نگهداشت پایتخت خبر داد و گفت: پس از اجرای این طرح بحث جمع‌آوری پسماند خشک و پسماند تر به صورت یکپارچه انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین، حسین نظری در گفت‌ و گو با خبرنگار‌ شهر با اعلام این مطلب، گفت: با توجه به اهمیت ویژه موضوعات مرتبط با پسماند و تاکیدات شهردار محترم تهران در خصوص اجرای طرح تحول در حوزه نگهداشت شهر و پس از برگزاری جلسات مستمر کارشناسی با معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، شهرداران و معاونین خدمات شهری مناطق ۲۲گانه؛ طرح یکپارچه نگهداشت پایتخت با محوریت سازمان مدیریت پسماند شهر تهران اجرایی خواهد شد.

نظری با بیان این که این طرح جهت ارتقاء مدیریت پسماند در پایتخت اجرایی خواهد شد، گفت: بر اساس این طرح انعقاد قرارداد مستقل سازمان مدیریت پسماند با پیمانکاران این حوزه بر طبق نظام جامع مدیریت پسماند صورت خواهد گرفت که پس از بررسی های تخصصی این طرح اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به این که قراردادهای مدنظر در برنامه تحول در دو مولفه تجمیع خواهند شد، افزود: براساس این طرح تجمیع جغرافیای پیمان از ناحیه محور به منطقه محور و تجمیع موضوعات تنظیف و رفت و روب، جمع‌آوری پسماند تر و جمع‌آوری پسماند خشک در یک پیمان واحد جزو تغییرات اساسی در قراردادهای جدید خواهد بود.

نظری در ادامه اظهار کرد: در گذشته قراردادها به صورت ناحیه‌ای بسته می شد اما در قراردادهای جدید به صورت کلان‌تر و در سطح منطقه خواهد بود و پس از اجرای این طرح، بحث جمع‌آوری پسماند خشک و پسماند تر به صورت یکپارچه انجام خواهد شد که مجموعا تمامی این موارد منجر به اجرای مطلوب طرح تحول در حوزه نگهداشت شهر تهران خواهد شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در پایان ضمن تأکید بر آراستگی و نظافت شهر؛ رسیدگی به این دو مورد را اولویت ویژه شهرداران مناطق و نواحی خواند و افزود: آراستگی و نظافت شهر بر طبق آمارهای کسب شده اولویت اول شهروندان شهر تهران است و ما در جهت تحقق این خواسته ی مردم همه ی توان خود را جهت ارتقاء بسترهای خدمت رسانی بویژه در حوزه خدمات شهری به کار می گیریم و با بررسی همه ی طرح ها و پیشنهادات ارائه شده در این خصوص بهترین روش های ممکن را به کار خواهیم گرفت.

 

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=98074
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن