آرشیو دسته: مناطق آزاد-گردشگری

نشست علمی-تخصصی سازمان منطقه آزاد انزلی و دانشگاه شهید بهشتی به ریاست محمد ولی روزبهان-مدیرعامل سازمان و سعداله نصیری قیداری-رییس دانشگاه شهید بهشتی و با حضور معاونین و مشاورین دو طرف به میزبانی دانشگاه مزبور برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و آذربایجان گفت: منطقه آزادانزلی متصل‌کننده و یا حلقه اتصال کریدور شمال – جنوب است و بدون منطقه آزاد انزلی این کریدور بین‌المللی و تجاری مهم دنیا معنی و مفهوم نخواهد داشت.

در سه ماهه ابتدایی امسال، تعداد کشتی های ورودی-خروجی به مجتمع بندری کاسپین به ۴۵ فروند رسید که در مقایسه با ۱۴ فروند کشتی پهلوگرفته در مدت مشابه سال گذشته بیانگر افزایش ۲۲۱ درصدی است.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم از فعالیت ۱۹۰ واحد تولیدی در قشم خبر داد و گفت: از این فعالان عرصه تولید به مناسبت روز ملی صنعت و معدن تقدیر می شود.

دکتر محمد ولی روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این کنفرانس ویدئویی با اشاره به تصویب سند توسعه پیوندهای اقتصادی و تجاری از سوی دولت ایران؛ آمادگی سازمان متبوع خود را برای انجام اقدامات تسهیل کننده در امور تجاری و لجستیکی با کشورهای همسایه اعلام و اظهار داشت: در زمینه […]

غلامحسین مظفری گفت: با اعمال تغییراتی در پروژه ترمینال فرودگاه کیش و افزایش پل های تلسکوپی که هر کدام قابلیت تخلیه و مسافرگیری همزمان دو ایرلاین را دارد ظرفیت مسافری این فرودگاه از 3 میلیون نفر به 6 میلیون نفر خواهد رسید

در روز‌های شیوع کرونا در جهان؛ بازار پرواز‌های بین المللی ایران در اختیار یک شرکت هواپیمایی خارجی قرار گرفته است.

دکتر محمد ولی روزبهان، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان و حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رییس کل دادگستری استان گیلان و فلاح میری دادستان مرکز استان، از فاز صنعت و یک واحد تولیدی بازدید به عمل آوردند .

  تعداد طرح های سرمایه گذاری داخلی جذب شده در بهار سال جاری در این منطقه ۷۰ طرح می باشد که علاوه براین موارد، تعداد طرح های سرمایه گذاری خارجی که ظرف این مدت جذب و محقق شده اند به ۱۰ طرح رسیده است.

مدیر شیلات و کشاورزی منطقه آزاد قشم از ورود نخستین محموله بچه ماهی به ارزش 250 هزار دلار به تعداد ۳۰۰ هزار قطعه از استرالیا به قشم خبر داد.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه در راستای مشارکت در برگزاری جام جهانی قطر مجموعه ورزشی این جزیره آماده شده و بخش خصوصی نیز در حال آماده‌سازی سه زمین فوتبال و هتل‌ است گفت که اگر بتوان مزیت رقابتی ایجاد کرد به طور حتم کیش گزینه مناسبی برای جذب هواداران و تمرین تیم‌ها خواهد بود.

مدیر عامل منطقه آزاد قشم از رفع تصرف حدود ۲۰۰ هزار مترمربع از اراضی ملی جزیره قشم در طول سال ۹۸ خبر داد.

به پاس خدمات و تولیدات هنرمندان صنایع دستی، مراسم تقدیر از مربیان و تولید کنندگان صنایع دستی با حضور معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی،مسئولین اداره کل صنایع دستی و میراث فرهنگی گیلان،رییس اتحادیه صنایع دستی کشور و هنرمندان صنایع دستی در تالار فرهنگی این سازمان برگزار شد. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: همجمه‌های اخیر به این سازمان ناشی از به خطر افتادن منافع کسانی است که از اجرای قوانین متضرر می‌شوند.

تعدد مدیران و ناپایداری دوران مدیریتی آفت بزرگی بر عملکرد مناطق آزاد است.

دکتر محمد ولی روزبهان از ظرفیت ها و امکانات موجود در مجتمع بندری انزلی و حوزه نظارت گمرکات استان دیدار و با مدیران این دو نهاد بر لزوم افزایش همکاری های چندجانبه برای تبدیل شدن به هاب ترانزیتی،صادراتی و گردشگری دریای خزر تأکید شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با یک اقدام جهادی موفق شدیم فیبر نوری را از 5 کیلومتر به 100 کیلومتر در کیش افزایش دهیم.

ابراهیم جمیلی رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و هند، با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی شاهراه اقتصادی و استراتژیک کریدور بین‌المللی شمال–جنوب است، تصریح کرد: یکی از بهترین تصمیمات ایجاد مناطق آزاد ،تاسیس منطقه آزاد انزلی بود

دبیر شورای هماهنگی بندر چابهار از مصوبه هیئت دولت برای افزایش تخفیف در سود بازرگانی در بندر چابهار از ۱۰ به ۲۵ درصد خبر داد.

کارگاه تخصصی استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی در بازار سرمایه با حضور مدیران ارشد شورای عالی مناطق آزاد و مدیران اقتصادی، سرمایه گذاری و توسعه مناطق آزاد و ویژه برگزار شد

در پروژه اطلس ملی تولید می خواهیم نمایی از وضعیت صنعت و تولید ایران را در سال ۲۰۲۰ به مخاطبان علاقمند صنعت ارائه دهیم.

برای نخستین بار در جزیره کیش، مدیریت نظارت بر خدمات و مراکز گردشگری موفق شد طرح درجه بندی و استانداردسازی کلوپ های تفریحات دریایی جزیره کیش را به اتمام برساند.

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی با تأکید بر افزایش حضور کالاهای ساخت ایران در بازارهای خارجی گفت: زیرساخت‌های مجتمع بندری کاسپین تقویت می‌شود.