اجتماعی

۲۱ میلیون بار مراجعه به شعب و کارگزاری‌ها کاهش می‌یابد

بر اساس آمار سال 1398 بیش از 21 میلیون و 800 هزار دفترچه درمانی برای بیمه‌‍شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران و کارفرمایان چاپ و صادر شده که از این تعداد تنها بیش از یک میلیون و 876 هزار دفترچه درمانی در سطح اداره کل غرب تهران بزرگ بوده است که با اجرای حذف دفاتردرمانی از اسفند ماه سال 1399 بیش از 21 میلیون مراجعه به مراکز بیمه‌ای در سال کاهش می‌یابد.

به گزارش تفاهم آنلاین، حسین امیری‌گنجه، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ  که در چهارمین روز گرامیداشت دهه مبارک فجر و در خجسته میلاد باسعادت حضرت فاطمه‌زهرا (س) سخن می‌گفت، افزود: از اوایل دهه هشتاد طرح حذف دفاتر درمانی در دستور کار مدیران تامین اجتماعی قرار گرفت که به علت نبود زیرساخت‌های لازم؛ بارها حذف دفاتر درمانی به تعویق افتاد که پس از دو دهه با همت و تلاش دکتر سالاری، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی تجهیز و راه‌اندازی سامانه نسخه الکترونیک و زیرساخت‌های لازم این تحول بزرگ در سازمان تامین اجتماعی شکل گرفت.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: از اول اسفند سال ۱۳۹۹ بیمه‌شدگان، بازنشستگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان که صفحات دفترچه آنها به پایان می‌رسد، نیاز به دریافت دفترچه درمانی جدید ندارند و آنها می‌توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد و پس از تایید استحقاق درمان از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.
وی تاکید کرد: هر بیمه‌شده یا بازنشسته می‌تواند پیش از رفتن به مراکز پزشکی، استحقاق درمان خود را از طریق سامانه eservices.tamin.ir  یا کد دستوری #۱۶۶۶* دریافت نمایند.
امیری‌گنجه با تاکید بر این نکته که هر تحول و تغییری در رویه‌های کاری صبوری کارشناسان و اقشار مختلف مردم را طلب می‌کند، افزود: از پزشکان محترم دعوت می‌کنیم که از طریق سامانه نسخه الکترونیکی اقدام به پذیرش بیماران نمایند و در صورت عدم امکان یا تمایل پزشکان به استفاده از سامانه، مشخصات بیمه‌شدگان تامین اجتماعی را در سرنسخه برای آنها بنویسند و سرنسخه پزشکان؛ اعتباری مشابه با صفحات دفترچه‌های کاغذی خواهد داشت.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز پزشکان و بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به کد دستوری #۱۴۲۰*۴* از استحقاق درمان مطلع شوند.
سامانه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی دارای قابلیت و امکانات کامل مورد نیاز بیمه‌شدگان و مراکز درمانی ارائه‌دهنده خدمت است و با برقراری ارتباط بین سامانه و سایر سامانه‌های مورد استفاده مراکز درمانی، امیدواریم شاهد گسترش استفاده از نسخه الکترونیک و حذف کامل دفترچه‌های کاغذی باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن