اقتصادی

روند ادامه‌دار محرومیت‌زدایی ارتباطی سیستان‌و‌بلوچستان توسط ایرانسل

روند محرومیت‌زدایی ارتباطی در سیستان‌و‌بلوچستان از سوی ایرانسل ادامه دارد

به گزارش تفاهم آنلاین، با راه‌اندازی ۱۱ سایت اختصاصی نسل سوم اینترنت همراه ایرانسل در ۱۱ روستای استان سیستان‌و‌بلوچستان ۳۹۴ خانوار با ۱۵۴۷ نفر جمعیت روستایی این استان، طی ۶ روز گذشته به اینترنت پرسرعت همراه دسترسی پیدا کردند.

در راستای اهداف برنامه ششم توسعه و ایجاد دسترسی به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور، از تاریخ پنج شنبه ۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ تا سه‌شنبه ۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، ۱۱ سایت اختصاصی اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل در روستاهای «بندران، ده‌زیر، گت، ناوکان، اناردر، سپتوک، تنگ‌سر، گزرینگ، جکان، شم‌ماهی و میسی‌مچ»، از محل بودجه USO وزارت ارتباطات، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

با راه‌اندازی این ۱۱ سایت اختصاصی که در ۱۱ روستای شهرستان‌های سراوان، ایرانشهر، نیکشهر، مهرستان، خاش و سرباز قرار دارند، جاده‌های مواصلاتی اطراف نیز از اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل بهره مند شده‌اند.

در عملکرد بهمن‌ماه ایرانسل، از ابتدای بهمن‌ماه ۱۳۹۹ تا هشتم بهمن ماه نیز، در راستای ایجاد عدالت ارتباطی و محرومیت زدایی ارتباطی از استان سیستان‌و‌بلوچستان، ۲۲ سایت اختصاصی در ۲۲ روستای این استان راه‌اندازی شد.

«تسریع» در پروژه «محرومیت‌زدایی ارتباطی استان سیستان‌و‌بلوچستان» از اواخر آذر ماه ۱۳۹۹ با همت بخش توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، آغاز شده و بر اساس برنامه، با انجام این طرح و توسعه دسترسی مناطق روستایی این استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت، محرومیت ارتباطی در این منطقه برطرف خواهد شد.

 وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در ابتدای این طرح، شخصاً ۱۰ روز در این استان حضور داشت و تسریعِ پروژه را از نزدیک مدیریت کرد. دکتر بیژن عباسی‌آرند-مدیرعامل ایرانسل نیز در بخشی از این سفر، وی را همراهی کرده بود.

مجموع عملکرد ایرانسل در توسعه روستایی استان سیستان‌و‌بلوچستان، موجب شد تا مهندس محمدجواد آذری‌جهرمی-وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در گزارشی که از روند توسعه و عملکرد اپراتورها در استان سیستان‌و‌بلوچستان در ۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ ارائه داد، عملکرد ایرانسل در این استان را «عالی» توصیف کند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن