گیلان

کاهش حجم آب ذخیره شده در سد سفیدرود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان، ذخیره فعلی سد سفیدرود را اندکی کمتر از سال گذشته اعلام کرد و گفت: میزان ذخیره پشت سد سفیدرود هم اکنون ۹۲۴ میلیون متر مکعب است.

به گزارش تفاهم آنلاین، وحید خرمی در گفت‌وگویی تلفنی با خبر شبکه باران با بیان اینکه این میزان ذخیره سازی در سد سفیدرود در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته حدود ۶۰ میلیون مترمکعب کمتر است، افزود: متوسط ورودی هم اکنون ۷۱ متر مکعب بر ثانیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲۱۰ متر مکعب بر ثانیه تقریباً یک سوم شده و اندکی نگران کننده است.

وی، عدم پوشش برفی مناسب سطح استان گیلان و حوضه آبریز در سد سفیدرود را از دلایل این موضوع عنوان کرد و ادامه داد: در مقایسه با سال گذشته شاهد پوشش برفی کمتر در سطح استان و حوضه آبریز سد سفیدرود هستیم که سبب شده تا نگرانی‌هایی برای آورد سفیدرود در بهار و تابستان داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به انجام لایروبی انهار در استان گیلان، گفت: هر ساله برنامه‌ریزی‌های لازم انجام و عملیات‌ لایروبی در ماه پایانی سال شروع می‌گردد .

خرمی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۵۰۰ کیلومتر از آن‌هار لایروبی شود، افزود: در حال حاضر ۱۵۰ کیلومتر از انهار یک و دو لایروبی شده و مابقی نیز پیمانکاران تعیین شده بر اساس اولویت‌‌ها اجرا خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن