ورزشی

پایان روز سوم برای کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو ؛ بدون مدال با فاجعه تکواندو و شکست بسکتبال

سومین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با صعود بانوی قایقران ایران به نیمه‌نهایی، حذف ناهید کیانی و میرهاشم حسینی در تکواندو، باخت تیم ملی بسکتبال و ناکامی دو ملی‌پوش تیراندازی از صعود به فینال همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین به نقل از تسنیم، ورزشکاران کشورمان در سومین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ، در رشته‌های تیراندازی، بسکتبال، تکواندو و قایقرانی به رقابت پرداختند. تنها ورزشکار موفق ایران در روز سوم نازنین ملایی بود که به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات روئینگ راه یافت. شکست تیم ملی بسکتبال مقابل جمهوری چک، ناکامی میرهاشم حسینی و ناهید کیانی دو ملی‌پوش تکواندو در رسیدن به مدال و همچنین ناکامی هانیه رستمیان و مهیار صداقت ملی‌پوشان تیراندازی در صعود به فینال، اتفاقات روز سوم بودند.

گزارش کامل نتایج روز سوم به‌شرح زیر است:

* تیراندازی: مهیار صداقت در مرحله مقدماتی مسابقات تفنگ بادی ۱۰ متر، با امتیاز ۶۲۹٫۱ در رده نهم ایستاد و موفق به صعود به فینال نشد. نکته مهم اینکه صداقت تنها یک‌دهم امتیاز با نفر هشتم و سه‌دهم امتیاز با نفر هفتم فاصله داشت.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو
تیراندازی

* تکواندو: در رقابت‌های وزن ۶۸- کیلوگرم مردان، میرهاشمی حسینی در دور نخست به مصاف «یوجن هوانگ» دارنده مدال نقره ۲۰۱۷ جهان، مدال نقره المپیک دانشجویان و سه مدال برنز گرندپری از چین تایپه رفت و مقابل حریف خود ۱۸ بر ۱۵ پیروز شد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت.

راند نخست این دیدار با تساوی ۲ – ۲ به پایان رسید، اما میرهاشم حسینی در راند دوم با نتیجه ۵ بر ۳ پیروز شد تا در پایان این راند نتیجه ۷ بر ۵ به‌سود نماینده کشورمان باشد. راند پایانی نیز ۱۱ بر ۱۰ به‌سود حسینی خاتمه یافت تا در پایان با مجموع امتیاز ۱۸ بر ۱۵ حریف خود را شکست دهد. حسینی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف اولگبک رشیتوف از ازبکستان رفت. این تکواندوکار ازبک در مرحله قبل برابر دائی هون لی از کره جنوبی، دارنده یک نقره و یک برنز المپیک و سه طلا و یک برنز جهان و سه طلای بازی‌های آسیایی پیروز شده بود.

میرهاشم حسینی در مرحله یک‌چهارم نهایی برابر اولگبک رشیتوف از ازبکستان با نتیجه ۳۴ بر ۲۲ شکست خورد. حسینی در این دیدار ابتدا در راند نخست با نتیجه ۷ بر ۶ مغلوب شد و در راند دوم نیز نتیجه‌ای بهتر از ۷ بر ۲ مقابل حریف خود نگرفت. نماینده کشورمان در راند سوم برای جبران اختلاف شش‌امتیازی خود شروع به حملات بدون برنامه کرد و در نهایت این راند را نیز ۲۰ بر ۱۴ واگذار کرد تا در مجموع با نتیجه ۳۴ بر ۲۲ مغلوب حریف خود شود و از صعود به دیدار نیمه‌نهایی بازماند. نماینده کشورمان برای حضور در جدول شانس مجدد باید منتظر نتیجه نهایی دیدار نمایندگان ازبکستان و بوسنی و هرزگووین می‌ماند تا در صورت صعود تکواندوکار ازبک به دیدار نهایی، در جدول شانس مجدد برای کسب نشان برنز تلاش کند.

با برتری ۲۸ بر ۵ اولگبک رشیتوف مقابل نیاد هوشیچ از بوسنی و هرزگووین و صعود تکواندوکار ازبکستانی، میرهاشم حسینی به جدول شانس جدول مجدد راه یافت و برای کسب نشان برنز به مصاف نماینده کره جنوبی رفت. میرهاشم حسینی در جدول شانس مجدد برابر «دائی هون لی» از کره جنوبی قرار گرفت و با نتیجه ۳۰ بر ۲۱ باخت و فرصت کسب برنز را از دست داد تا تکواندوی ایران برای نخستین بار در تاریخ المپیک، از دستیابی به مدال در این رویداد بزرگ ناکام بماند.

این نتیجه در حالی رقم خورد که آخرین مدال طلایی تکواندوی ایران در میدان المپیک مربوط می‌شود به سال ۲۰۰۸٫

المپیک ۲۰۲۰ توکیو
تکواندو
المپیک ۲۰۲۰ توکیو
تکواندو

* قایقرانی: مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات برگزار شد و نازنین ملایی به نیمه‌نهایی A و B صعود کرد.‌ ملایی در این مرحله با پنج قایقران دیگر به رقابت پرداخت و  با زمان هشت دقیقه و هفت ثانیه سوم شد و به نیمه‌نهایی A و B راه یافت.

قایقرانان نیوزیلند و سوئیس و ایران در این رقابت اول تا سوم شدند و راهی نیمه‌نهایی A و B شدند. رقابت‌های نیمه‌نهایی  A و B پنجشنبه برگزار می‌شود.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو
قایقرانی

* تکواندو: روز سوم بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای ورزشکاران کشورمان با مبارزه ناهید کیانی نماینده کشورمان در وزن ۵۷- کیلوگرم مسابقات تکواندوی بانوان مقابل کیمیا علیزاده ملی‌پوش سابق تکواندوی ایران که در زمان حاضر زیر پرچم پناهجویان به رقابت می‌پردازد، آغاز شد، مبارزه‌ای که در نهایت به شکست ۱۸ بر ۹ بانوی تکواندوکار کشورمان انجامید.

این دیدار در راند نخست به نتیجه تساوی ۳ ـ ۳ انجامید، اما در راند دوم با برتری ۴ بر یک علیزاده به پایان رسید تا دو تکواندوکار با برتری ۷ بر ۴ علیزاده، راند سوم را شروع کنند. در راند سوم مسابقه نیز با وجود فشار ناهید کیانی این کیمیا علیزاده بود که از فرصت‌ها استفاده کرد و در نهایت در این راند نیز ۱۱ بر ۵ به برتری دست یافت تا در مجموع با نتیجه ۱۸ بر ۹ نماینده کشورمان را شکست دهد و حریف جید جونز دارنده دو مدال طلای المپیک از انگلیس شود.

ناهید کیانی برای حضور در جدول شانس مجدد باید منتظر می‌ماند تا در صورت فینالیست شدن کیمیا علیزاده امکان تلاش برای کسب مدال برنز را داشته باشد، اما با شکست علیزاده در نیمه‌نهایی مقابل «تاتیانا مینینا» از کمیته المپیک روسیه، ناهید کیانی حذف شد و فرصت تلاش برای کسب برنز را نیز از دست داد. کیمیا علیزاده نیز در نهایت با شکست ۸ بر ۶ مقابل نماینده ترکیه در دیدار رده‌بندی از دستیابی به مدال بازماند.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو
تکواندو

* تیراندازی: مرحله مقدماتی رقابت‌های تیراندازی بانوان المپیک ۲۰۲۰ توکیو در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی پایان یافت و هانیه رستمیان از راهیابی به فینال بازماند. رستمیان در خط پنجم به رقابت با حریفان المپیکی خود پرداخت و در نهایت در جایگاه دهم ایستاد. در این رقابت نمایندگان چین، یونان، روسیه، چین، فرانسه، بلغارستان، اوکراین، فرانسه و مغولستان در جایگاه اول تا نهم ایستادند. رستمیان با امتیاز ۵۷۶٫۱۹ بین ۵۳ تیرانداز دهم شد. در این رقابت تیرانداز چینی با ۵۸۷٫۲۳ امتیاز به‌عنوان نفر اول فینالیست شد.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو
تیراندازی
المپیک ۲۰۲۰ توکیو
تیراندازی

* بسکتبال: تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی خود در المپیک ۲۰۲۰ توکیو از ساعت ۵:۳۰ امروز (یکشنبه) به مصاف جمهوری چک رفت. مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی ایران در این بازی از ترکیب حامد حدادی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، صمد نیکخواه بهرامی و بهنام یخچالی استفاده کرد. نتیجه کوارتر نخست این مسابقه ۲۵ بر ۱۹ به‌سود جمهوری چک بود. در این کوارتر بهنام یخچالی هفت و حامد حدادی چهار امتیاز برای ایران کسب کردند. تیم ملی جمهوری چک در کوارتر دوم نیز ۲۱ بر ۱۱ برنده شد و در پایان نیمه نخست با برتری ۴۶ بر ۳۰ به رختکن رفت.

تیم ملی ایران در کوارتر سوم، پنج امتیاز بیشتر از کوارتر قبلی کسب کرد و با نتیجه ۲۱ بر ۱۶ مغلوب حریف اروپایی خود شد. نتیجه در پایان کوارتر سوم ۶۷ بر ۴۶ به‌سود جمهوری چک بود.

تیم ایران در کوارتر چهارم، عملکردی متفاوت و به‌مراتب بهتر از سه کوارتر قبلی ارائه کرد و اختلاف را تا پنج امتیاز هم کاهش داد. نتیجه این کوارتر ۳۲ بر ۱۷ به‌سود ایران بود، ولی شاگردان شاهین‌طبع در نهایت بازی را ۸۴ بر ۷۸ واگذار کردند.

تیم ملی ایران در دومین بازی خود از ساعت ۹:۱۰ روز چهارشنبه ۶ مرداد به مصاف آمریکا، تیم نخست جهان و مدافع عنوان قهرمانی المپیک خواهد رفت.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو
بسکتبال

در المپیک ۲۰۲۰ توکیو و در پایان روز دوم با مدال طلای جواد فروغی و درخشش والیبالیست‌ها روز خوب کاروان ایران را تکمیل کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن