یادداشت

پيام تسليت آيت‌الله سيد مهدي امام جماراني

آيت‌الله سيد مهدي امام جماراني در پي درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمود دعايي پيام تسليتي به اين شرح منتشر كرد:

بسم‌الله الرحمن الرحيم

انالله و انااليه راجعون

رحلت روحاني مجاهد، روشن ضمير و پاك سرشت مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمين حاج سيد محمود دعايي موجب تأسف و تأثر عميق گرديد.

ايشان در زمره اولين ياران و همراهان صميمي و مخلص نهضت امام خميني در تمامي ادوار پيش از پيروزي انقلاب و پس از آن و از دوران جواني عاشق و واله امام عزيز بود.

در دوران عسرت و سختي‌‌هاي نهضت، لحظه‌اي امام و ياران او را تنها نگذاشت و دغدغه‌اي جز پيشبرد اهداف مبارزان و آزاديخواهان انقلاب نداشت و با تأسيس راديو فارسي زبان عراق كمك مؤثري به آگاهي مردم انقلابي نمود.

مرحوم آقاي دعايي به اعتراف تمام كساني كه با او آشنا بودند، از پارساترين و پاكدست‌ترين شخصيت‌هاي انقلاب محسوب مي‌شد و پس از انقلاب در جبهه فرهنگي و در عرصه مطبوعات با توجه به حكمي كه حضرت امام‌خميني در سرپرستي روزنامه كثيرالانتشار اطلاعات به ايشان تفويض نمودند، نقش شايان توجهي داشت و بدون توجه به گرايشات سياسي و با روشي اعتدالي به تبليغ راه و سيره حضرت امام و نهضت برآمده از انقلاب اشتغال داشت.

او در دوران حضور در جامعه روحانيت و مجمع روحانيون مبارز همواره باخلق و خويي معتدل به دنبال تحبيب قلوب اعضاي آن بود و هيچگاه روش تسامح و تساهل را در برخورد با منتقدان و مخالفان رأي و نظر خويش از دست نداد. بدون ترديد مشهورترين صفت ايشان همانا مواجه توأم با مهرباني و اقناع افكار مختلف و تضارب آراء با ديگران بود.

اينجانب اين ضايعه را اولاً به رهبري معظم انقلاب كه سال‌ها نمايندگي معظم له را در موسسه اطلاعات عهده‌دار بودند و نهايتاً به خانواده محترم و معزز ايشان و همه دوستان و علاقه‌مندانشان تسليت و تعزيت عرض مي‌كنم و علو درجات ايشان را در عالم آخرت از درگاه الهي مسئلت دارم.

سيد مهدي امام جماراني

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن