کارآفرینی

مراکز مهارت‌آموزی به روز می شوند

رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور گفت: همه پنج هزار و ٧٠٠ مرکز مهارت آموزی این سازمان به فناوری روز مجهز می‌شود.

علی اوسط هاشمی در حاشیه بازدید از مراکز آموزشی مهارتی جنوب آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: با دستور رئیس جمهوری در ماه‌های گذشته از محل فروش سهام تمام مراکز فنی و حرفه‌ای کشور تجهیز خواهند شد و در این راستا جلساتی برگزار و پیگیری شده است.

وی ادامه داد: این مراکز در تمامی زمینه‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و آموزشی مجهز می‌شوند تا بر اساس شرایط و تکنولوژی روز پیشرفت لازم صورت گیرد.

رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور تاکید کرد: دولت توجه ویژه‌ای به بخش توسعه آموزشی دارد و باید با بهره‌گیری از این ظرفیت خود را به روز کرده و به مسائل جدید بیندیشیم.

اوسط‌ هاشمی با اشاره به اینکه استانداردهای مهارتی کشور به ۶ هزار و ۵۰۰ استاندارد رسیده، گفت: با رونمایی از یک‌هزار استاندارد جدید، طی دهه فجر سال جاری تعداد استانداردهای سازمان‌ آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور افزایش می‌یابد.

وی افزود: تمامی استانداردهای آموزشی نوین متناسب با نیازهای گروه‌های هدف و جامعه تدوین شده است.  وی ادامه داد: این استانداردها در ۶۵ گروه شغلی بزرگ فعال وجود دارد و ویژگی اصلی این رویکرد دارا بودن مسیر توسعه حرفه‌ای است زیرا نقشه راه آموزش را به کارآموزان ارائه می‌دهد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >