استان هاخراسان جنوبیدسته‌بندی نشده

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی خبر داد: پیگیری ویژٓه احداث کارخانه شیرخشک شتر در استان

تفاهم آنلاین-اکبری با بیان اینکه طی هفته های اخیر حدود ۱۲ تن شیر خشک از شترداران خراسان جنوبی جمع آوری شده است، گفت: احداث کارخانه شیر خشک شتر به عنوان یکی از نیازهای شترداران استان، در دست پیگیری است.

رضا بهنام-خراسان جنوبی-«علی اکبر اکبری راد» با بیان مطلب فوق گفت: با پیگیری های انجام شده و به منظور پروژه های مرتبط با طرح هاب شتر در خراسان جنوبی، تاکنون حدود چهار میلیارد تومان با همکاری دستگاه های اجریی هزینه شده، همچنین در سال جاری و سال ۱۴۰۰ به تعداد هزار نفر از متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی کم بهره چهار درصد برای ایجاد مرکز منطقه ای هاب شتر پرداخت خواهد شد.
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی با ارائه گزارشی از پروژه های در دست اجرای تفاهم نامه هاب شتر و آخرین اقدامات انجام شده، تصریح کرد: پروژه ایستگاه قرنطینه و پایش دام حیدرآباد نهبندان با ظرفیت ۵۰۰ نفر شتر و پنج هزار راس دام سبک با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریالی دولت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و آماده بهره برداری است.
وب با بیان اینکه میدان عرضه دام و کشتارگاه شهرستان نهبندان با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریالی در حال عملیات پی کنی و احداث دیوار پروژه در زمینی به مساحت ۲ هزار کیلومتر مربع در نزدیکی شهر حاجی آباد است، گفت: برای کشتارگاه ۱۰ میلیارد ریال و برای میدان دام ۱۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد و ۲۲ بهمن سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به پروژه ایستگاه اصلاح نژاد و پروار و تکثیر شتر روستای بجد، افزود: این پروژه با اعتباری به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه در حال راه اندازی است و امیداریم تا آبان ماه سال جاری به بهره برداری برسد.
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی همچنین در خصوص پروژه ۲ هزار و ۴۰۰ هکتاری کشت الگویی خار شتر عنوان کرد: پروژه الگویی ۴۰۰ هکتار کاشت خارشتر در اراضی حیدرآباد نهبندان با سرمایه گذاری پنج میلیارد ریال انجام شده که پس از طی فرآینده قانونی برگزاری مزایده اراضی و مشخص شدن برنده نهایی، در حال حاضر منتظر تهیه و طراحی قرارداد واگذاری اراضی توسط منابع طبیعی است.
اکبری راد ادامه داد: در همین راستا تامین ۴۰ تن بذر خارشتر و همچنین ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی مستعد استان در شهرستان های نهبندان و زیرکوه تا پایان سال جاری زیر کاشت خارشتر خواهد رفت.
وی از واردات ۱۵۰ نفر شتر از کشور پاکستان خبر داد و گفت: دو دستگاه شیر سرد کن توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) خرید و تحویل نماینده های مردم در شهرستان های خوسف و نهبندان شده است.
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه دو آزمایشگاه دامی در بیرجند و نهنبدان راه اندازی شده است و آماده بره برداری است، گفت: طی هفته های اخیر حدود ۱۲ تن شیر خشک (هر هفته هزار و ۵۰۰ کیلوگرم شیر) از شترداران استان جمع آوری شده است که تبدیل به دوغ و در سردخانه موجود است.
اکبری تصریح کرد: احداث کارخانه شیر خشک شتر که یکی از نیازهای شترداران استان هست، در دست پیگیری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن