مناطق آزاد-گردشگری

فضاهای آموزشی کیش به‌روزرسانی می‌شوند

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با افزایش آمار سرانه دانش‌آموزان جزیره کیش، فضاهای فیزیکی به منظور ارتقای فعالیت‌های کیفی آموزشی در این منطقه به‌روزرسانی می‌شوند.

به گزارش تفاهم آنلاین، غلامحسین مظفری در نهمين جلسه شورای آموزش و پرورش کیش که با حضور برخی از مدیران و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه، سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان و هیئت همراه، در سالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار شد، با بیان این که جزیره کیش دارای تعداد دانش‌آموزان و دانشجویان برابری است و دانشگاه‌های برند کشور در این منطقه مستقر هستند اظهار داشت: اقدامات خوبی در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان تحقق یافته و این امکانات در حوزه آموزش عالی و حوزه شرکت‌های دانش بنیان بستری است برای دانش‌آموزان جزیره کیش که اولویت نخست شرکت در دانشگاه‌های برتر کشور را برای آنان فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد کیش از شرایط ویژه ای در سطح کشور برخوردار است و می‌تواند در حوزه‌های مختلف به عنوان یک الگو مطرح شود، افزود: زمانی که حداقل ۵ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز نوآوری کیش از دانش‌آموختگان مدارس کیش باشند، می‌توانیم ادعا کنیم که در این زمینه موفق عمل کردیم.

مظفری در خصوص انعقاد تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش با دانشگاه تهران با محوریت پایلوت قرار دادن جزیره کیش برای ایران هوشمند گفت: آموزش و پرورش نقش اساسی در این حوزه ایفا می‌کند و می‌تواند به عنوان یک الگو برتر در کشور مطرح باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده-امام جمعه کیش در ادامه این جلسه گفت: با مدیریت مدبرانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، این منطقه تعامل خوبی با استان هرمزگان برقرار کرده است که امیدوریم نقاط ضعفی که در سال‌های گذشته وجود داشت جبران شود و کیش به عنوان منطقه مهم ایران اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه، سعید پورعلی-معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز پروژه‌های در دست ساخت سازمان را دو مدرسه ۱۸ کلاسه با مساحت زمینی بالغ بر ۱۸۸۴ هزار مترمربع و پیش‌بینی ۶۸۰۰ متر مربع زیربنا عنوان کرد و افزود: در بودجه‌های جاری سازمان منطقه آزاد کیش به منظور حمایت ازآموزش و پرورش و توسعه امر آموزش نزدیک به ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی(اردوهای آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان، برگزاری کلاس‌های کنکور، حمایت از المپیادهای دانش‌آموزی، تجلیل از برگزیدگان رتبه‌های دانش‌آموزی، اجرای طرح هر دانش‌آموز یک مهارت، برگزاری دوره‌های آموزش سلامت روان و مهارت زنده و کمک به آموزش مجازی) به اداره آموزش و پرورش کیش اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد: در بودجه هر ماه ۱۵۰ میلیون تومان به اداره آموزش و پرورش کیش بابت حق جذب، کمک هزینه مسکن آقایان و بانوان دارای مشکل معیشتی، و کمک هزینه مسکن بانوان سرپرست خانوار و کارانه اداری پرداخت می‌شود و هر ماه ۱۵ میلیون تومان بابت تامین هزینه‌های جاری آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

پورعلی ادامه داد: در بودجه عمرانی برای توسعه و ارتقای آموزش عالی در کیش نزدیک به ۴۷ میلیارد تومان پیش بینی شده است که به اداره آموزش و پرورش کیش اختصاص خواهد یافت.

موسی دادی زاده-مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در رابطه با مدارس هیئت امنا که باید مصوبه ای از شورای آموزش و پرورش منطقه باشد و در کار گروه توسعه ای مدیریت استان تصویب شود گفت: این مهم با درخواست رئیس اداره آموزش و پرورش کیش به تصویب رسید و کد دو مدرسه متوسطه اول به شکل هیئت امنا فعالیت خواهد داشت.

وی، استاندارد و شاخص‌های موجود را بر مبنای فعالیت‌های مازاد درقالب “فوق برنامه، اردو، برگزاری کلاس فرهنگی و هنری” عنوان کرد و اظهار داشت: پرداخت نرخ شهریه دانش‌آموزان و ده درصد مطابق قانون برای افراد بی بضاعت مشخص شده است.

محمدعلی وکیلی-سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کیش با بیان این که آموزش و پرورش شاخص مهمی در ارزیابی نظام توسعه یافتگی دارد افزود: فضای فیزیکی، منزلت معلمان، ساختار آموزشی و جهت گیری آموزشی هیچ نسبتی با جایگاه کیش و شاخص توسعه یافتگی در بخش‌های مختلف کیش ندارد.

وی، میزان جبران عقب ماندگی را نیاز به همت بیشتری دانست و گفت: باور پذیر نسیت که جزیره کیش سرانه آموزشی پایین تر از سرزمین اصلی و تراکم آن در مقیاس با استان بالاتر و وضعیت معیشتی معلمان مطلوب نباشد با این فرصتی که فراهم شده و دوستانی که در حوزه فعالیت‌های منطقه حضور دارند امیدواریم گام‌های اساسی در این زمینه برداشته شود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن