اقتصادی

تمجید وزیر ارتباطات از اقدامات ایرانسل در سیستان و بلوچستان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقدامات ایرانسل در توسعه سایت‌های ارتباطی در مناطق روستایی استان سیستان ‌و بلوچستان را عالی توصیف کرد.

به گزارش تفاهم آنلاین، محمدجواد آذری جهرمی با انتشار یک پست در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، عملکرد اپراتورها در نصب و راه‌اندازی سایت‌های ارتباطی در مناطق روستایی استان سیستان و بلوچستان از ۲۰ آذر تا ۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ را در قالب جداول گزارش رسمی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات از پیشرفت اتصال روستاها تشریح کرد.

بر این اساس، ایرانسل با بهترین عملکرد در مقایسه با سایر اپراتورها، تاکنون موفق به راه‌اندازی ۴۲ سایت ارتباطی برای ۹۳ روستای این استان شده و ۲۴هزار و ۷۴۵ نفر را در قالب ۶۸۱۵ خانوار، تحت پوشش شبکه تلفن‌همراه قرار داده است.

ایرانسل همچنین در ۲۴ سایت برای ۲۸ روستا نیز در حال نصب تجهیزات است تا ۴۲۴۲ نفر دیگر را در قالب ۱۱۱۰ خانوار، تحت پوشش قرار دهد.

تسریع در پروژه محرومیت‌زدایی ارتباطی استان سیستان و بلوچستان از اواخر آذر ماه ۱۳۹۹ با همت بخش توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، آغاز شده و بر اساس برنامه، با انجام این طرح و توسعه دسترسی مناطق روستایی این استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت، محرومیت ارتباطی در این منطقه برطرف خواهد شد. وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در ابتدای این طرح، شخصاً ۱۰ روز در این استان حضور داشت و تسریعِ پروژه را از نزدیک مدیریت کرد. بیژن عباسی‌ آرند – مدیرعامل ایرانسل نیز در بخشی از این سفر، وی را همراهی کرده بود.

وزیر ارتباطات، همچنین در پست اینستاگرامی خود، با بیان اینکه عملیات اتصال روستاهای محروم سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت، پیشرفت خوبی داره، تصریح کرد: بعضی اپراتورها عالی عمل کردند و برخی هم خوب بودن. همه در حال تلاشند تا همه جای سیستان و بلوچستان در دسترس باشه.

آذری جهرمی افزود: به برخی دلایل که بزودی توضیح خواهم داد کمی از برنامه عقب هستیم؛ بزودی مجددا به اونجا میرم تا برخی برنامه‌ها رو تغییر بدیم که این عقب‌ماندگی جبران بشه. همکاری مردم و بزرگان و همچنین همه مدیران استانی با ما بی‌نظیره. از همه‌ی اونها ممنونم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن