اجتماعیتهران

عدم وقوع آبگرفتگی در تهران با وجود ادامه بارش‌ها

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با توجه به حجم بارش قابل توجه در تهران همه نیروها از ستاد و نواحی ۱۲۲ گانه به صورت آماده باش بودند و هیچ گزارشی از آبگرفتگی در شهر تهران وجود نداشته است.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از شهر، اصغر عطایی با بیان اینکه شهرداری تهران از ابتدای سال ۱۳۹۹ تمهیدات گسترده‌ای در همه موارد در موضوع بارش باران و برف در نظر گرفته است و برنامه‌ریزی کامل و یکپارچه در سطح شهر تهران و مناطق ۲۲ گانه با هماهنگی صورت داده است، اظهار کرد: نزدیک به ۵۳۰ کیلومتر کانال‌ها و مسیل‌ها در چند مرحله پاکسازی و لایروبی شده‌اند.

وی با بیان اینکه این کانال‌ها به صورت مستمرکنترل می‌شوند و پیمانکاران در چند مرحله در این بخش‌ها نظارت می‌کنند، ادامه داد: انهار مویرگی شهر تهران نیز به صورت کامل نظارت و هر ۲۴ ساعت یک‌بار پاکسازی می‌شوند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران افزود: امسال تمهیدات دیگری نیز در موضوع بارش باران وجود داشت. ۲۴۴ دستگاه پمپ آبکش در اختیار نواحی ۱۲۲ گانه قرار گرفت که هر ناحیه دو دستگاه پمپ آبکش در اختیار دارد و آموزش‌های لازم را دیده است و در صورتی که در منطقه‌ای تجمع آب وجود داشته باشد، می‌توانند استفاده کنند.

عطایی بیان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته حتی یک مورد آبگرفتگی قابل توجه در سطح شهر مشاهده و گزارش نشده است، چرا که همه آماده هستند و امکانات وجود دارد و از قبل نیز تمهیدات لازم دیده شده است.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در مورد احتمال بارش برف نیز گفت: در موضوع برف امسال کاملا متفاوت و خیلی آماده‌تر از سال‌های گذشته هستیم. در سال‌های نه چندان دور ماشین‌های مکانیزه برف روب و مقابله با برف که در اختیار داشتیم خیلی کم بودند و امروز نزدیک ۲۷۰ دستگاه ماشین‌آلات برف‌روب مانند نمک‌پاش، محلول‌پاش و تیغه‌های برف‌روب داریم که نسبت به مساحت و بزرگراه‌ها و شیب و رمپ و روبل‌های شهر تهران در اختیار مناطق گذاشته شدند که می‌توانند بلافاصله خود را به محل‌های مورد نیاز برسانند.

عطایی ادامه داد: علاوه بر این امکانات، ۴ پایگاه پشتیبانی‌کننده برف، ستادهایی در شمال، جنوب، شرق و غرب و مرکز شهر تهران تشکیل داده‌اند که هم ماشین‌آلات و هم امکانات نیروی انسانی آموزش‌دیده در آنها استقرار دارند.

همچنین امسال تمهیداتی دیده شده است که همان پیمانکاران خدمات شهری که در روزهای عادی امر رفت و روب و جارو را  به عهده دارند در موارد برف کار پاروزنی انجام دهند و در بخش برف ورود کنند و با اولویت‌بندی بخش‌های مختلف شهر، کار پاکسازی انجام دهند.

به گفته وی، در سطح شهر نیز مخازن زرد رنگی از شن در مناطق مختلف به ویژه مناطق حساس بزرگراها و رمپ و لوپ‌ها در بسته‌های کوچک ۴ تا ۵ کیلویی گذاشته شده است که حتی شهروندان هم می‌توانند برای نیازهای خود از آنها استفاده کنند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: هر منطقه مانورهای متعددی برای برف‌روبی داشته است که آمادگی خود را اعلام کرده است.

همه مناطق دارای سناریو هستند و می‌دانند که به هنگام بارش باران و برف به چه شکلی خود را آماده کنند و در صحنه حاضر شوند که شرایطی ایجاد کنیم که مشکلی برای شهر نباشد و مردم بتوانند از بارش‌ها بهترین استفاده را ببرند.

عطایی در مورد محدودیت‌های تهران نیز گفت: نیروهای خدمات شهری جزو گروه یک و نیروهای بدون تعطیلی هستند و ضمن آنکه تعطیل نیستند، خدمات ویژه‌تری نیز باید به شهروندان بدهند که خیال آن‌ها راحت باشد.

نیروهای خدمات شهری در شب و روز و در هر وضعی حضور دارند. حتی در روزهای عادی نیز نظافت و لایروبی و زیبایی و پارک از وظایف خدماتی است که نیروها به صورت مستمر حضور دارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن