گیلان

برقراری عدالت محوری در مناطق مختلف شهر رشت از اهدافم است

محمدعلی (پیمان) رفعتی ساجدی - کاندیدای ششمین دوره انتخابات شهر رشت، هدف خود از ورود به عرصه شورا را برقراری عدالت محوری در چارچوب قانون و وظایف شورا عنوان کرد.

به گزارش تفاهم آنلاین، رفعتی ساجدی در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: بنده با توجه به حیطه کاری خود با حوزه شهری و معضلات شهر رشت آشنایی دارم و هدف و انگیزه ام از ورود به شورا با توجه به توانایی خود و تعامل سایر اعضاء انشاالله خدمت رسانی به مردم و مرتفع کردن مشکلات شهر رشت و جبران کاستی ها می باشد.

وی با بیان اینکه شهروندان از فعالیت اعضای شورا در زمان و دوره ای که بوده اند راضی نیستند، افزود: باید علت را جستجو کنیم که چرا وقتی فردی در کرسی شورای شهر قرار می گیرد نمی تواند موجب جلب رضایت مردم شود؟ و اگر فردی هدف خدمتگزاری داشته باشد به راستی زمانی در آن جایگاه است چرا عاجز از خدمت به شهروندان است؟

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شهر رشت ادامه داد: آیا فراهم کردن حداقل امکانات برای مناطق کم‌برخوردار خیلی سخت و مشکل است؟ چرا عدالت محوری در تعریف امکانات برای همه شهروندان رعایت نمی شود و برخی از مناطق شهری از امکانات و رفاه خوبی برخوردارند اما مناطق دیگر از حداقل ها محروم می باشند؟

ساجدی خاطر نشان کرد : هدفم برای ورود به شورا برقراری عدالت محوری است و به دنبال حواشی و مسایل حاشیه ای نیز نیستم.

رفعتی ساجدی با بر شمردن اهداف کاندیداتوری خود اضافه کر : نظارت واقعی به امورات شهری و مدیران شهرداری، بحث دفاع از حقوق کارگران و قشر زحمتکشی که اکنون در سیستم شهرداری در بخش ها و مناطق مختلف شهر در حال خدمت رسانی هستند از دیگر اهداف بنده برای ورود به شورا است.

وی با اشاره به شعارها و وعده‌های انتخاباتی برخی از کاندیداها گفت: شورای شهر قانون و چارچوب خاصی دارد و هر فردی که به عنوان یک عضو وارد شورا می شود محدوده اختیاراتی دارد و کاندیداها باید با توجه و آگاهی از آن اختیارات وعده و وعید دهند.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شهر رشت ادامه داد: شهروندان باید آگاه به این امر باشند که کاندیدایی که وعده هایی را بیان می کند  آیا در چارچوب اختیارات آن فرد است و یا اینکه تنها به دلیل اخذ رای از شهروندان این شعارها مطرح می شود. ۳۴ بند جزء وظایف اعضای شوراست و نظارت و تعامل با شهردار و مدیریت شهری جز وظایف شورا می باشد.

رفعتی ساجدی ادامه داد : سنجیدن توانمندی فرد برای شهردار شدن از وظایف شورا است و نباید شخصی از سوی شورا انتخاب شود که سفارشی باشد و بعدها نه تنها از مشکلات شهر کم نشود بلکه بر معضلات شهری افزوده نیز شود .

وی خاطر نشان کرد : باید نظر مردم را در خصوص بحث مدیریت شهری و شورا با خدمت صادقانه و به سلامت کار کردن، رفع مشکلات شهروندان و غیره تغییر دهیم.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شهر رشت با اشاره به بحث ترافیک شهری و لزوم بازگشایی و تغییرات در معابر رشت گفت: با توجه به حجم خودروهایی که به شهر اضافه شده و ترافیک شهری، هنوز خیابان های یک طرفه رشت تعیین تکلیف نشده اند. در برخی از خیابان ها سرعتگیرهایی نصب شده که با هیچ نظر کارشناسی سازگاری ندارد و در کل شهر رشت از نظر بحث ترافیکی و حمل و نقل دارای مشکلات زیادی است.

گفتنی است که محمدعلی (پیمان) رفعتی ساجدی دارای مدرک کارشناسی مهندسی ایمنی محیط زیست ( HSE)  می باشد و دبیر اسبق انجمن ورزش های هوایی استان گیلان، مدیر عامل شرکت امدادرسان گیل (ناجی) ،  مدیر تشریفات ناجی (حفاظت از شخصیت ها برگزاری همایشها و جشنواره ها)، مدیر موسسه حقوقی و داوری یاران متمدن صلح و مدیر آموزشگاه سینمایی گنجینه هنر، کارگردان و مستند ساز تلویزیونی و رسانه ای بنیاد شهید (ساخت برنامه های راویان نور و روایت عشق مربوط به جمع آوری آثار شهدای گیلان، برنامه تلویزبونی پلیس ( برنامه “ما، شما، امنیت”، “حافظان امنیت” و…)، معاون اسبق عملیات امداد و نجات s.o.s گیلان، نماینده حقوقی اسبق شرکت بهره برداری و آبیاری گیلان، موسس نخستین تاکسی بیسیم دیجیتال رشت جز سوابق کاری ساجدی می باشد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن