مناطق آزاد-گردشگری

ظرفیت فراوان چابهار در زمینه فرهنگ و هنر

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: چابهار ظرفیت فراوانی در زمینه فرهنگ و هنر دارد.

به گزارش تفاهم آنلاین، محمدعلی وکیلی در نشست با روسای انجمن‌های فرهنگی، هنری و اصحاب رسانه چابهار اظهار داشت: تلاش و همت شما باعث توجه مسئولین و مردم می‌شود.

وی ادامه داد: هنرمند بیشتر از دغدغه شخصی، دغدغه جامعه خود را دارد، هنرمند باید اجازه بدهد که هنرش حرف بزند.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر رفع مشکلات بیمه هنرمندان با کمک صندوق اعتباری هنر تأکید کرد.

گفتنی است که در این نشست، جمعی از روسای انجمن‌های، قرآنی، ادبی، نمایش، موسیقی، تجسمی، خوشنویسی، فیلم و عکس حضور داشتند که آنان از دغدغه‌ها و پیشنهادات خود سخن گفتند.

مشکلات چاپ و نشر و حمایت از نویسندگان و شاعران، حمایت از برگزاری جشنواره و رخدادهای فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین‌المللی، بیمه و مستمری هنرمندان، خرید حمایتی از هنرمندان، استفاده درست و بهینه از خانه فرهنگ و هنر کمالان با استفاده از ظرفیت همه اساتید و هنرمندان منطقه، حمایت از فیلم سازان بومی منطقه در جهت تولید آثار کوتاه و بلند سینمایی، حمایت از تدریس و اشاعه زبان و ادبیات بلوچی، ایجاد زیر ساخت‌های مناسب جهت اقتصاد و بازار هنر، حمایت از کتاب و کتابخوانی خصوصا برای کودکان و نوجوانان از جمله موارد مطروحه در این نشست بودند.

نصیراحمد ملازهی – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار در این نشست، گزارش کوتاهی از مجتمع‌ها و فضاها و همچنین عنوان برنامه‌های فرهنگی و هنری در سال پیش رو ارایه داد.

شایان ذکر است که در این نشست، عضو هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و مدیرکل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار حضور داشتند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن