البرز

شناسایی اولین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در البرز

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز از شناسایی اولین مورد مبتلا به کرونای انگلیسی در استان خبر داد و بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و مسوولان تاکید کرد.

به گزارش تفاهم آنلاین، علیرضا سلیمانی اظهار داشت: این بیمار کووید ۱۹ مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی چند روز پیش از شهرستان آبیک استان قزوین به بیمارستان شهر هشتگرد استان البرز انتقال داده شد و به رغم انجام اقدامات درمانی جان خود را از دست داد.

وی بیان کرد: نتایج آزمایشات پس از یک هفته نشان داد که این ویروس از نوع کرونای جهش‌یافته انگلیسی بوده که خطری جدی برای استان البرز و کشور به شمار می‌رود.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز ادامه داد: با توجه به مشخص شدن نتایج آزمایشات، تمام اطرافیان این فرد مبتلا به این نوع از ویروس کرونا تحت بررسی پزشکی و قرنطینه‌ای قرار گرفتند.

سلیمانی اضافه کرد: به دنبال مثبت بودن تست کرونای انگلیسی این فرد، تمام کارکنان بیمارستان‌های استان البرز تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته و اقدامات لازم در این زمینه به عمل آمده است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز با بیان اینکه بررسی پزشکی نوع جهش‌یافته انگلیسی کرونا زمانبر است، بیان داشت: برای بررسی ژنتیک ویروس باید عملیات توالی یابی انجام شود یعنی اینکه تک‌تک ژن‌های ویروس باید در آزمایشگاه مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: وقتی فردی به لحاظ کرونای انگلیسی مثبت شود، مورد بررسی‌های دیگر قرار می‌گیرد ضمن آنکه تشخیص این ویروس امکانات و تجهیزات پیچیده‌ای نیاز دارد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز تصریح کرد: بررسی آزمایشات و علل و چگونگی ابتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا حداقل یک هفته زمان نیاز دارد و نمونه‌ها در آزمایشگاه انستیتو پاستور باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: با مشاهده شدن نمونه ویروس کرونای انگلیسی در البرز و مناطق دیگر کشور باید افزون بر تست آزمایشگاهی، مسائل دیگری مانند مسافرت به خارج از کشور بررسی می‌شود.

سلیمانی که دارای تخصص بیماری‌های عفونی است، با تاکید بر خودمراقبتی و رعایت شدید پروتکل‌های بهداشتی به مردم و مسئولان هشدار دارد که کرونای انگلیسی، مانند موج‌های قبلی کرونا زنگ تفریح نیست.

وی تاکید کرد که اگر ویروس کرونای انگلیسی شیوع پیدا کند، بسیار شرایط سخت‌تر از موج‌های قبلی کرونا خواهد شد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان البرز از مردم خواست استفاده از ماسک را بیش از پیش جدی بگیرند و از حضور در مکان‌های پرازدحام پرهیز نمایند؛ زیرا سرعت انتقال ویروس کرونای انگلیسی به مراتب بیشتر از موج‌های قبلی کرونا است.

سلیمانی با اشاره به اینکه تمام تلاش‌های مدافعان سلامت و مردم طی چند ماه گذشته در کشور و استان البرز فعال قابل تقدیر است، گفت: از این پس نیز انتظار می‌رود تا مردم با رعایت بیش از پیش پروتکل‌ها از شیوع ویروس جهش‌یافته کرونای انگلیسی در استان البرز و کشور پیشگیری کنند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن