اجتماعی

شمارش معکوس رسانه های جهان برای پایان کرونا

واکسن‌ هایی که حالا بسیاری از کشورهای جهان برای خریدشان صف بسته‌ و منتظر هستنند که محض امکان فروش و استفاده، کشور و مردمشان را از این بحران جهانی نجات دهند؛ موضوعی که به یکی از اصلی‌ ترین سوژه‌ های رسانه‌های جهان تبدیل شده است.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل‌ های رسانه‌های جهان، مهم ترین اخبار دنیا را روایت می‌ کند. مهم ترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، واکسن کرونا و امکان نجات بشر از این بحران جهانی و وضعیت کنترل شیوع ویروس کرونا می باشد.

روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز دوشنبه (۲۶ آبان ماه) به شرح زیر است:

ـ «اکونومیست» نوشته است: با آمدن واکسن «فایزر»، نخستین واکسن کرونا و به دنبال آن واکسن «مادرنا» هم که موثر نشان داده شد و آخرین مراحل آزمایشی را به پایان برد، به نظر می‌ رسد، شمارش معکوس برای پایان گرفتن همه‌ گیری ویروس کووید ـ ۱۹ آغاز شده باشد. پایانی برای کرونا؛ البته برای کشورهایی که بخت با آنها یار است و نخستین خریداران این واکسن خواهند بود. با این همه گفته می‌ شود تا رسیدن به صفر برای پایان همه‌گیری ماه‌ ها زمان مورد نیاز است. دانش بشری با همه‌ گیری پنجه در پنجه می‌اندازد تا آنکه یک واکسن کار را به پایان ببرد. یک فرا شکافت برای ورود به تاریخ.

«له رپوبلیکا» روزنامه ایتالیایی نیز نوشته است: تند کوبه آمپول در مرحله سوم و پایانی آزمون نشان داد که این واکسن نیز ۹۵ درصد ثمربخش است. واکسن «مادرنا» نیز در مقابله با کرونا، نتیجه داد.

«گاردین» نشریه انگلیسی نیز در این زمینه می‌ گوید: اثرهای واکسن «مادرنا» در آخرین مرحله، شگفت‌ انگیز بود. واکسنی که در سرمای یخچال‌ها، ۳۰ روز می‌پاید. پس از واکسن «فایزر»، این دومین است. الکل بر پنبه و کشیده‌شدن بر بازو و آنگاه یک آمپول. ۲۱ روز بعد و تکرار آن؛ ین یعنی پایانی بر یک همه‌گیری مرگبار و تلخ واکسن‌ کرونا.

از سوی دیگر روزنامه «اکونومیست» موضوع انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را مورد توجه قرار داده و نوشته است: دونالد ترامپ بازنده بزرگ انتخابات آمریکا به حزب دموکرات بود. آنها بازی تسخیر کاخ سفید را در یک رقابت سخت و البته با پیروزی شکننده‌ ای بردند. اکثریت مجلس را باز به‌دست آوردند، اما شش کرسی را از دست دادند. برخلاف جو بایدن، حزب دموکرات پیش‌ تر بازی را باخته است. شاخه چپ حزب، گله‌ مند است که آنها را در این رقابت چون تندروهای غیر قابل‌ اعتماد، نشان داده‌اند. گرایش چپی که ۳۱ سال در این خودنمایی، جنگیده است. ایالت‌ های بسیار آمریکا در این مدت صحنه این جدال بوده‌ اند.

این روزنامه‌ همچنین یادآور شده است: جنگی بی‌اجر و  پاداش برای فرانسه علیه جهادی‌ ها. پرواز بی‌ امان هلی کوپترهای دوموتوره ارتش فرانسه بر فراز دشت‌ های وسیع و خشک ساحل آفریقا که تنها گاه به گاه، درختان اقاقیا و گله بزها در آنها خودنمایی می‌ کنند. نیروهای فرانسه از گائومالی مرکزی به سوی قلب منطقه‌ ای می‌روند که نیروهای جهادی سال گذشته با حمله‌ای بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ تن را کشتند. چتربازان و کماندوها، منطقه را زیر سیطره خود دارند. جنگی بی‌ امان که دیده نمی‌ شود و کسی آن را سپاس نمی‌ گوید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن