اجتماعی

شروع هوای سالم در اغلب نقاط کشور از روز پنج شنبه

بعد از سه هفته تداوم آلودگی هوا در کلانشهرها، وزش باد از روز پنج شنبه هوای کلان‌شهرها را در اغلب مناطق کشور تمیز و برای همه گروه‌های سنی سالم خواهد کرد.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از ایرنا، «فریبا گودرزی» روز سه شنبه درباره وضعیت هوای کشور گفت: هوای کلان‌شهرها تا دو روز آینده هم چنان ناسالم است و شاهد تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، قم، اراک، اصفهان، تبریز و مشهد هستیم.

وی ادامه داد: از اواخر وقت چهارشنبه و روز پنج شنبه شاهد عبور امواج تراکمی جو از روی کشور هستیم و بارش برف و باران برای برای نقاط غرب کشور رخ می دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: انتظار داریم از روز پنج‌شنبه و روز جمعه با وزش باد، شرایط جوی در استان‌های شمال شرقی، مرکزی و جنوبی به حالت سالم بازگردد.

وی گفت: روز پنج شنبه و جمعه استان‌های ساحلی خزر و اردبیل تا ٨ درجه گرم‌تر می شود که احتمال ریزش بهمن و بالاآمدن آب رودخانه ها را به دنبال دارد.

گودرزی گفت: آسمان تهران امروز و فردا صاف و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود اما از روز پنج شنبه تهران بعد از سه هفته پی در پی آلودگی هوا، نفس می کشد و به شرایط سالم بازمی‌گردد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
Histats.com © 2005-2020 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website PRIVACY POLICY - Check/do opt-out