اجتماعی

شرط ثبت‌نام دانشجویان انصرافی روزانه در کنکور ۱۴۰۰

سازمان سنجش آموزش کشور، شرط ثبت نام دانشجویان انصرافی روزانه را در کنکور ۱۴۰۰ اعلام کرد.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از ایرنا، فرایند ثبت نام در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ از شب گذشته ۱۲ بهمن ماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شد و تا شنبه آینده ۱۸ بهمن ماه ادامه دارد.

همزمان با شروع ثبت نام، دفترچه راهنمای ثبت نام نیز در این پایگاه اطلاع رسانی منتشر شد.

بر اساس دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ۱۴۰۰، دانشجویان دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم، پیام نور، مجازی، پردیس خود گردان، دانشگاه آزاد اسلامی، غیردولتی، غیرانتفاعی و شهریه پرداز به شرط نداشتن منع نظام وظیفه، می توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام کنند و در صورت قبولی باید فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارایه دهند.

دانشجویان دوره روزانه شامل ورودی سال ۹۸ و قبل از آن در همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته همچنین دکتری عمومی یا تخصصی برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ باید تا ۲۵ اسفندماه سال ۹۹ با تایید دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی خود را اعلام کنند.

داوطلبانی که در آزمون سال ۹۹ دوره روزانه قبول شده اند در صورت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به شرط انصراف تا تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۹ فقط می توانند رشته محل های دوره غیر روزانه را انتخاب کنند.

این داوطلبان حتی اگر در رشته قبولی دوره روزانه سال ۹۹ ثبت نام نکرده باشند، در صورت ثبت نام در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ و مجاز شدن به انتخاب رشته، حق انتخاب رشته های دوره روزانه ندارند.

دانشجویان دوره روزانه که بدون انصراف تا ۲۵ اسفندماه ۹۹ در آزمون سراسری قبول شوند، متخلف محسوب شده و اجازه ثبت نام در رشته جدید ندارند؛ این دانشجویان همچنین اجازه تحصیل در رشته قبلی را هم نخواهند داشت.

به دلیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی، کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در روزهای ۹ تا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن