گیلان

زنگ‌های هشدار کرونا برای ۳ شهر گیلان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: زنگ‌های هشدار کرونا برای ۳ شهر استان به صدا درآمده است.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از مهر، آبتین حیدرزاده با بیان اینکه سه شهر لنگرود، رودسر و ماسال شهرهای پرخطر گیلان از نظر شیوع بیماری کرونا هستند، اظهار داشت: چند روزی است که شیب منحنی مبتلایان در این سه شهر رو به افزایش است.

وی با تاکید بر اینکه نگران وضعیت شهرهایی هستیم که از زرد به وضعیت قرمز کرونایی برسند، اضافه کرد: با توجه به جمعیت اندک شهرهای استان گیلان با یکی دو بستری رنگ وضعیت کرونایی شهرها تغییر می‌کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تمهیدات ویژه پزشکی در سه شهر پرخطر گیلان بیان کرد: نمونه‌گیری و تست سریع و رایگان در این شهرها افزایش یافته که با مثبت شدن تست کرونا شهروندان اقدامات ویژه در دستور کار قرار گیرد.

حیدرزاده با تاکید بر اینکه افرادی که تمایل به نمونه‌گیری دارند، می‌توانند با ارتباط با سامانه ۴۰۳۰ و یا ورود به سامانه مندرج در سایت دانشگاه گیلان مراجعه کنند، گفت: برای تشخیص وضعیت افراد و نمونه‌گیری هیچ‌گونه هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۴۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند، تصریح کرد: این تعداد در مقایسه با یک ماه گیلان در وضعیت بهتری قرار گرفته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه آمار مبتلایان در گیلان در یک شرایط ثابت باید به زیر صد نفر برسد، اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۲ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند که ۱۸ نفر در شرایط نامساعد این بیماری قرار داشته و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.

حیدرزاده در پایان از شهروندان خواست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کمک کادر درمان جهت مهار بیماری کرونا بپردازند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
Histats.com © 2005-2020 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website PRIVACY POLICY - Check/do opt-out