البرز

راه‌اندازی قطار شهری کرج تا پایان سال

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال خط اول قطار شهری کرج راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش تفاهم آنلاین، محمدحسین خلیلی اردکانی اظهار داشت: شورای اسلامی شهر کرج بر روی دو ایستگاه ۴۵ متری گلشهر و چهارراه طالقانی تمرکز کرده تا بلافاصله بعد از بهره‌برداری آن‌ها، اجرایی شدن فاز دوم خط دو را آغاز کند.

وی تصریح کرد: کلنگ پروژه قطار شهری کرج از سال ۱۳۸۵ به زمین زده شده و در طول ۱۴ سال اخیر به دلایل مختلف پیشرفتی نکرده است ولی از دوره پنجم شورای اسلامی شهر تاکنون پیشرفت قابل توجهی داشته است به طوریکه مردم رنگ قطار شهری را به چشم خود خواهند دید.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج با بیان اینکه در خط ۲ قطار شهری کرج کار ریل گذاری حدفاصل ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا جهانشهر کرج عملیاتی شده است، افزود: این ۲ ایستگاه تا پایان فروردین ماه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسند.

خلیلی اردکانی با اشاره به برگزاری مستمر کارگروه فنی قطار شهری، یادآور شد: متروی کرج یکی از دغدغه‌های مهم شورای پنجم است که فاز نخست قطار شهری (ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی) ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از ۱۳ درصد باقی مانده نیز هفت درصد مربوط به خرید تجهیزات است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال این کار تمام و خط اول راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین تجهیزات مترو خریداری شده است، گفت: اعتبار راه اندازی قطار شهری کرج به صورت مشارکتی توسط شهرداری و دولت تأمین شده است و میزان پیشرفت این دو ایستگاه بیش از ۹۰ درصد است که البته برخی حوادث پیش‌بینی‌نشده باعث کند شدن روند پیشرفت پروژه شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن