اقتصادی

دمای هوا سردتر می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش محسوس دمای هوا در کشور گفت: امروز در بیشتر مناطق کشور وزش باد شدید تا خیلی شدید خواهیم داشت.

به گزارش تفاهم آنلاین، صادق ضیائیان، با اشاره به اینکه امروز (۲۲ اسفند) با تقویت سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور به‌ جز سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب و شرق کرمان، جنوب فارس و نیمه‌جنوبی خراسان جنوبی بارش رخ می‌ دهد، عنوان کرد: شدت بارش‌ ها در استان‌ های کردستان، ایلام، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات و دامنه‌ های البرز مرکزی و شرقی خواهد بود.

وی در ادامه عنوان کرد: فردا (۲۳ اسفند) نیز در شمال شرق، شرق، استان‌ های ساحلی دریای خزر، برخی مناطق سمنان، شرق اصفهان و ارتفاعات کرمان بارش برف و باران دور از انتظار نیست. طی این روز بارش در خراسان رضوی و ارتفاعات گلستان شدت بیشتری دارد.

ضیائیان در ادامه با بیان اینکه طی امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ اسفند) بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به‌ صورت برف و کولاک، در مناطق مستعد به‌ صورت تگرگ و در سایر مناطق به‌شکل باران، رگبار و رعد و برق است، عنوان کرد: این سامانه بارشی اواخر وقت روز شنبه از کشور خارج می‌ شود.

به گفته مدیرکل پیش‌ بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، امروز (۲۲ اسفند) در بیشتر مناطق کشور وزش باد شدید تا خیلی شدید خواهیم داشت و این وضعیت فردا (۲۳ اسفند) برای بیشتر مناطق نیمه شرقی پیش‌ بینی می‌ شود. از این‌ رو در جنوب، جنوب شرق، شرق و مرکز کشور احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد.

ضیائیان با اشاره به اینکه از روز یکشنبه تا سه‌شنبه (۲۴ تا ۲۶ اسفند) جوی آرام در بیشتر مناطق کشور حاکم است، عنوان کرد: طی امروز و فردا کاهش محسوس دمای هوا بین شش تا ۱۲ درجه سانتیگراد در نیمه‌شمالی کشور و طی روزهای شنبه و یکشنبه (۲۳ و ۲۴ اسفند) کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دما هوا در شرق کشور رخ می‌دهد. همچنین از روز دوشنبه (۲۵ اسفند) دمای هوا در مناطق ذکر شده افزایش می‌ یابد.

وی ادامه داد: دریای خزر طی امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ اسفند)، خلیج فارس از امروز تا یکشنبه (۲۲ تا ۲۴ اسفند) و تنگه هرمز و شرق دریای عمان طی روزهای شنبه و یکشنبه (۲۳ و ۲۴ اسفند) متلاطم و مواج پیش‌ بینی می‌ شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده عنوان کرد: آسمان تهران فردا (۲۳ اسفند) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای منفی یک و حداکثر دمای هشت درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (۲۴ اسفند) نیز کمی ابری تا نیمه ابری و با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌ بینی می‌ شود.

منبع: مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن