بین الملل

حمله تروریستی به کشتی تجاری «ایران شهرکرد» در دریای مدیترانه

سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از حمله تروریستی به یک کشتی کانتینربر ایرانی در آب‌های بین‌المللی دریای مدیترانه خبر داد.

به گزارش تفاهم آنلاین، علی غیاثیان سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه اعلام کرد که به دنبال اصابت شئ انفجاری به کشتی کانتیربر «ایران شهرکرد» که چهارشنبه ۲۰ اسفند در آب‌ های بین‌ المللی دریای مدیترانه رخ داد، بخشی از بدنه کشتی دچار آسیب شد.

سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص اضافه کرد: این شناور که متعلق به شرکت حمل‌ و نقل کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی است از ایران به مقصد اروپا‌ در حرکت بوده است. پس از اصابت شئ انفجاری به بدنه کشتی، آتش‌ سوزی مختصری در محل انفجار رخ داده که با تلاش به‌ موقع فرمانده و خدمه کشتی آتش بلافاصله مهار شد و به هیچ‌ یک از خدمه آسیبی وارد نشده است.

وی در ادامه عنوان کرد: کشتی ایران شهرکرد پس از بررسی میزان آسیب‌دیدگی و ترمیم خسارت های وارد شده به مسیر خود ادامه خواهد داد.

علی غیاثیان که با نورنیوز گفتگو می‌ کرد، اینگونه اقدامات تروریستی را مصداق بارز راهزنی دریایی خواند و تأکید کرد که این اقدام برخلاف قوانین بین‌المللی در خصوص امنیت کشتیرانی تجاری بوده و پیگیری‌های حقوقی برای شناسایی عاملین آن از طریق نهادهای ذیربط بین‌المللی انجام خواهد شد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن