مناطق آزاد-گردشگری

لزوم حمایت از حضور سرمایه‌گذاران حوزه انرژی در قشم

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر لزوم برنامه‌ریزی جهت حمایت و تسهیل حضور سرمایه‌گذاران در منطقه آزاد قشم به ‌ویژه در حوزه نفت و انرژی تأکید کرد.

به گزارش تفاهم آنلاین، حمیدرضا مومنی در نشست با محمد آشوری-نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد و ابوموسی در مجلس یازدهم که با حضور علیرضا نصری-فرماندار شهرستان قشم برگزار شد، بخشی از برنامه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای اجرا شده توسط سازمان متبوع خود در حوزه‌های زیرساختی، اقتصادی و به ویژه اقدامات صورت گرفته در راستای معرفی قشم به‌عنوان‌ هاب جدید انرژی و حوزه پتروشیمی را تشریح کرد.

وی در این جلسه، ایجاد امید، انگیزه و جذابیت برای حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در جزیره و رونق فعالیت‌های اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت و کیفیت زندگی ساکنان را از مزایای فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه زیرساختی و ایجاد توسعه پایدار و متوازن در تمامی نقاط جزیره دانست.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به همکاری‌های مؤثر شکل‌گرفته میان سازمان منطقه آزاد قشم و مجموعه وزارت نفت برای تأمین خوراک مورد نظر در حوزه پالایشگاه، پتروشیمی، نیروگاه و سایر طرح‌ها اعلام کرد که در آینده نزدیک و با بهره‌برداری از پروژه‌های در حال اجرا، شاهد رشد قابل‌ توجه اقتصاد ملی و به ویژه وضعیت اقتصادی جزیره خواهیم بود.

محمد آشوری-نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد و ابوموسی در مجلس یازدهم نیز در این نشست با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات صورت‌گرفته جهت جذب و حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در جزیره، ابراز امیدواری کرد تا  مجموعه‌های مختلف فعال در جزیره قشم با اجرای طرح‌های خود بتوانند زمینه‌ساز ایجاد توسعه متوازن و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه باشند.

این نماینده خانه ملت بیان کرد: با توجه به لزوم دارا بودن برنامه چشم‌انداز برای سال‌های آینده، طرح‌های متعددی جهت جذب سرمایه‌گذار در حوزه‌های انرژی و به ‌ویژه بخش مربوط به تولید محصولات متنوع پتروشیمی در منطقه می‌تواند نویددهنده ادامه حرکت‌های مثبت در سال‌های پیش رو باشد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن