گزارش

تکمیل زیرساخت ها با هدف توسعه پایدار معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: تکمیل و توسعه زیرساخت ها، یکی از اقدامات ایمیدرو برای توسعه پایدار بخش معدن و صنایع معدنی است.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین؛ وجیه اله جعفری که در حاشیه دیدار نوروزی با مدیران بخش معدن و صنایع معدنی با خبرگزاری صدا و سیما گفت و گو می کرد، اظهار داشت: توسعه نیروگاه ها، تامین آب و خطوط ریلی از مهمترین اقدامات و برنامه هایی است که این سازمان در حال اجرا دارد.

وی ادامه داد: همکاری با وزارت راه و شهرسازی به منظور تامین و توسعه ساخت واگن های حمل مواد معدنی و همچنین خطوط ریل، از دیگر روش هایی است که ایمیدرو در راستای تقویت زیرساخت ها انجام می دهد.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین درباره اکتشاف مواد معدنی گفت: ایمیدرو برنامه اکتشاف در استان های مختلف را با هدف تامین مواد معدنی، تهیه خوراک کارخانه های فرآوری و در نهایت رشد تولید صنایع معدنی انجام می دهد.
وی یادآور شد: اکتشافات انجام شده سبب افزایش 13 میلیارد دلاری ذخایر مواد معدنی کشور از جمله سنگ آهن، زغالسنگ، مس، طلا و … شده است.
جعفری با بیان اینکه ایجاد ارزش افزوده بالاتر در تولیدات این حوزه از سیاست های وزارت صنعت معدن و تجارت است، اظهار داشت: طرح های جدیدی که در آینده افتتاح خواهد شد، در راستای تحقق همین هدف است.
رئیسی هیات عامل ایمیدرو همچنین درباره فعالیت در معدن مس-طلا جانجا گفت: بخش خصوصی برنده مزایده این طرح، به زودی فعالیت های اولیه در این پروژه را آغاز خواهد کرد. وی ادامه داد: پیش بینی ها نشان از وجود یک معدن بزرگ مقیاس در استان سیستان و بلوچستان می دهد. جعفری افزود: فعالیت های اکتشافی همچنین نشان می دهد استان خراسان جنوبی نیز دارای معدن بزرگ مقیاس خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن