مناطق آزاد-گردشگری

توسعه همکاری‌های گردشگری ایران و عمان

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی گفت: همکاری‌های گردشگری ایران و عمان تقویت می‌شود.

به گزارش تفاهم آنلاین، ولی تیموری در وبینار بررسی راهکارهای تقویت همکاری‌های گردشگری ایران و عمان اظهار داشت: یکی از ماموریت‌های ذاتی و کلیدی دولت در صنعت گردشگری، حفظ و تقویت روابط با بازارهای هدف است.

کارآمدی این امر می‌تواند بسترساز حضور مداوم بخش خصوصی در جریان گردشگری دو کشور باشد. وی افزود: ضرورت این اقدام در دوران همزیستی با کرونا که سطح فعالیت بخش‌های خصوصی دو طرف به کمینه‌ترین حالت ممکن رسیده است؛ الزامی و حیاتی است.

از این رو با همین رویکرد معاونت گردشگری وزارتخانه متبوع اقدام به برنامه‌ریزی برای برگزاری سلسله وبینارهای تقویت همکاری‌های گردشگری با کشورهای بازار هدف ایران کرده است که برگزاری وبینار با کشور عمان یکی از آن‌ها است.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه این وبینار با هدف اشتراک تجارب و اقدامات در مدیریت بحران کرونا و پیگیری تعاملات و توافقات پیشین برگزار شده است، گفت: یکی از راهکارهای توسعه گردشگری دو کشور تحقق برنامه اجرایی همکاری‌های گردشگری است که با ملاحظات شیوع ویروس کرونا، در مسیر عملیاتی قرار خواهد گرفت.

تیموری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان از دیرباز پیشینه روابط تاریخی و فرهنگی عمیقی داشته‌اند؛ گفت: نیاز است با تبادل گردشگر و تقویت این حوزه روابط موجود استمرار و استحکام یابد.

وی افزود: در سال گذشته تبادل گردشگر میان ایران و عمان با رشد دو برابری مواجه بود که این شرایط سرآغاز خوبی در زمینه همکاری‌های این حوزه در ایام کرونا و پسا‌کرونا خواهد شد.

منتها طبق پیش‌بینی‌ها زمان همزیستی با ویروس کرونا طولانی خواهد بود و نیاز است تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضوابط تعیین شده تداوم همکاری‌های گردشگری محقق شود.

تیموری با اشاره به اینکه پیرو اجرایی شدن سند همکاری‌های گردشگری دو کشور می‌توان برخی اقدامات را علیرغم محدودیت‌های کرونا در مسیر اجرا قرار داد که از مهم‌ترین آنها امور مربوط به تبلیغات، اطلاع‌رسانی، تهیه محتوا، کلیپ و فیلم و برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک گردشگری به شمار می‌آید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن