اقتصادی

تسریع پیشرفت جزیره هرمز به همت بنیاد برکت

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بر تسریع پیشرفت و آبادانی در جزیره هرمز تاکید کرد.

به گزارش تفاهم آنلاین، امیرحسین مدنی در هشتمین جلسه ستاد راهبردی طرح پیشرفت و آبادانی جزیره هرمز که با حضور فریدون همتی-استاندار هرمزگان در شهر بندرعباس برگزار شد، با اشاره به اقدامات بنیاد برکت در جزیره هرمز گفت: مراسم بزرگداشت روز ملی خلیج فارس با برگزاری رویدادهای فرهنگی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی در هرمز برگزار می‌شود.

وی در این جلسه، از آغاز فاز دوم ساخت رینگ جزیره هرمز خبر داد و افزود: عملیات اجرایی فاز اول این رینگ فاز به طول ۱۰ کیلومتر شامل ۷ متر عرض سواره‌رو، یک و نیم متر عرض دوچرخه‌رو بتن رنگی و دو و نیم متر پیاده‌روی مفروش به کف‌پوش بتنی و سیستم روشنایی سراسر مسیر به پایان رسیده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۲۲۲ میلیارد ریالی این بنیاد در حوزه‌های اشتغال‌زایی، عمرانی و زیربنایی در هرمز تصریح کرد: اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و عمرانی بنیاد، مهاجرت معکوس را در جزیره هرمز رقم زده و باعث بازگشت یک‌هزار نفر از اهالی این جزیره شده است.

مدنی تصریح کرد: راه‌اندازی ۲۴۴ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت باعث ایجاد بیش از ۷۳۰ فرصت شغلی در هرمز شده است.

وی تاکید کرد: باید با توجه به درخواست‌های مردمی نسبت به تسهیل دسترسی به ساحل مفنغ، اقدامات لازم بر اساس رعایت مولفه‌های زیست محیطی و بررسی‌های کارشناسی انجام گیرد.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به ساخت ۳۰ غرفه صنایع دستی در جزیره هرمز خاطرنشان کرد: این غرفه‌های عرضه صنایع دستی با مشارکت بنیاد برکت در محدوده قلعه پرتغالی‌ها احداث خواهد شد.

مدنی با تاکید بر طرح توسعه شبکه آب هرمز عنوان کرد: تمامی تعهدات مربوط به بنیاد برکت در این طرح برای افزایش ظرفیت آب شیرین‌کن پرداخت شده است و امیدواریم تمامی مخازن این طرح تا اسفندماه سال جاری آماده بهره‌برداری ‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت همچنین اظهار امیدواری کرد: مسکن مهر هرمز هر چه زودتر تعیین تکلیف و ساخت آن با مشارکت بنیاد آغاز شود.

گفتنی است؛ در هشتمین نشست ستاد راهبری طرح پیشرفت هرمز بر تسریع در روند اجرایی پروژه‌های مهم این جزیره تاکید شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن