اجتماعیتهران

بهره برداری از ۵ بوستان آموزش ترافیک در پایتخت

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح 5 بوستان آموزش ترافیک در پایتخت خبر داد.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از شهر، وهاب میزانی با اشاره به ۱۸ بوستان آموزش ترافیک در ۱۷ منطقه تهران، بیان کرد: منطقه ۶ دارای دو بوستان و باقی مناطق هر کدام دارای یک بوستان ترافیک هستند. البته مناطق یک، ۲، ۳، ۷ و ۲۲ فاقد این بوستان‌هایی آموزشی هستند.

وی با بیان اینکه معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بر راه‌اندازی بوستان ترافیک در پنج منطقه‌ غیربرخوردار تأکید فراوان دارد، افزود: ساخت پنج بوستان جدید در دستورکار قرار دارد و درحال حاضر بیش از ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

به گفته معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، تلاش می‌شود که پنج بوستان ترافیک در مناطق یک، ۲، ۳، ۷ و ۲۲ پایتخت در دهه فجر به بهره‌‎برداری برسند.

میزانی ضمن اشاره به ساخت نخستین بوستان ترافیک در دهه ۸۰ شمسی بیان کرد: ابتدا بوستان آموزش ترافیک پونک برای تحت پوشش قرار دادن منطقه ۵ تهران، تجهیز و برنامه‌ریزی شده بود، اما به علت استقبال بسیار زیاد مدارس نواحی گوناگون شهر، مجوز فعالیت برای مدارس دیگر نیز صادر شد و به مرور زمان دیگر بوستان‌ها ساخته شدند.

وی درباره اراضی پنج بوستان آموزش ترافیک جدید گفت: سعی شده از ظرفیت‌های موجود استفاده شود تا با حداقل‌ترین هزینه و تکیه بر منابع موجود در محلات، بوستان‌های آموزش ترافیک ساخته شوند. اراضی این بوستان‌ها شامل املاک بلااستفاده و رها شده‌ای در مناطق هستند که با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های استاندارد و به‌روز ساخته می‌شوند. این اراضی متعلق به شهرداری مناطق هستند.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، حداقل مساحت هر بوستان‌ آموزش ترافیک را دو هزار متر مربع بیان کرد و افزود: عدم برخورداری پنج منطقه تهران از این بوستان‌ها به معنای عدم آموزش ترافیکی در منطقه نیست، بلکه هر منطقه از نزدیک‌ترین بوستان در منطقه مجاور خود استفاده می‌کند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
Histats.com © 2005-2020 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website PRIVACY POLICY - Check/do opt-out