اجتماعی

بهره‌برداری از ۱۳ هزار و ۳۳ طرح عمرانی برکت در سال ۹۹

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: تعداد طرح‌های عمرانی و زیربنایی افتتاح شده این بنیاد در سال 99 به 13 هزار و 33 طرح رسید.

به گزارش تفاهم آنلاین، امیرحسین مدنی اظهار داشت: این طرح ها شامل ساخت مدرسه، احداث و تکمیل مسکن محرومین، اجرای پروژه‌های آب‌رسانی، احداث مراکز بهداشتی و درمانی و ساخت مسجد و مراکز فرهنگی و هنری می‌باشد که به بهره‌برداری کامل رسیده است.

وی با تاکید بر اجرای پروژه‌های عمرانی به موازات اشتغال‌زایی در مناطق محروم گفت: امسال ۱۲ هزار مسکن محرومین ویژه سیل‌زدگان، خانواده‌های دارای حداقل دو معلول و مددجویان روستایی احداث، تکمیل و تحویل شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: همچنین در دی‌ماه سال جاری، ۴۰۰ پروژه آب‌رسانی به بیش از یک‌هزار و ۱۵۰ روستا به بهره‌برداری رسیده است. اجرای این پروژه‌ها، امکان دسترسی به آب آشامیدنی را برای یک میلیون نفر فراهم آورده است.

به گفته مدنی، این بنیاد در سال ۹۹ و در دو مرحله، ۲۵۰ مدرسه را در مناطق محروم و روستایی کشور افتتاح و تقدیم دانش‌آموزان این مناطق کرده است. وی اظهار امیدواری کرد که با انعقاد تفاهم‌نامه ساخت یک‌هزار مدرسه برکت در مناطق روستایی و عشایری، دیگر شاهد مدارس ناایمن، کانکسی، خشتی و گلی در کشور نباشیم.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره عملکرد بنیاد برکت در حوزه سلامت نیز توضیح داد: در بهمن‌ماه امسال ۳۳ مرکز بهداشتی و درمانی شامل سه بیمارستان در شهرهای تیران و کرون، نی‌ریز و دزفول و ۳۰ مرکز بهداشتی و درمانی در مناطق محروم سراسر کشور افتتاح و به شبکه بهداشت و سلامت افزوده شده است.

مدنی خاطرنشان کرد: همچنین ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی توسط بنیاد در سال ۹۹ ساخته و در اختیار مردمان مناطق محروم و کمتر برخوردار قرار گرفته است.

وی با اشاره به برخورداری ۴ هزار و ۵۰۰ روستا از خدمات عمرانی بنیاد برکت تاکید کرد: با راه‌اندازی ۱۳ هزار و ۳۳ پروژه در سال ۹۹، مجموع پروژه‌های عمرانی و طرح‌های زیربنایی افتتاح شده بنیاد به ۲۸ هزار و ۷۷۰ طرح رسیده است.

مدیرعامل بنیاد برکت در پایان یادآور شد: بنیاد برکت همچنین ۱۹ هزار و ۹۰۰ پروژه عمرانی و زیربنایی دیگر را نیز در دست ساخت و تکمیل دارد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن