صنعت-معدن-تجارت

برگزاری نمایشگاه تاسیسات در شرایط کرونایی منطقی نیست

دبیر انجمن تولیدكنندگان سیستم‌های تهویه مطبوع ایران با بیان اینکه در این شرایط اسفبار کرونایی لزوم و اصرار به برگزاری نمایشگاه تاسیسات توجیه منطقی ندارد، گفت: با برگزاری نمایشگاه، سلامت جامعه فدای منافع شخصی یا ارگانی می‌شود.

به گزارش تفاهم آنلاین، پس از آنکه ویروس کرونا که تاکنون هزاران تن را به کام مرگ کشانده و آینده اقتصاد جهان را در هاله‌ای از ابهام فروبرده است، در جهان شیوع پیدا کرد، بسیاری از صنایع ازجمله صنعت نمایشگاهی که بعضا ماه‌ها برای برگزاری آنها برنامه‌ریزی ‌شده است در ایران و جهان یکی پس از دیگری تعطیل شدند.

به دنبال تعلیق صنعت نمایشگاهی، صنایع وابسته به آن مانند صنعت هتل‌داری، رستوران‌ها، خطوط حمل‌ونقل هوایی، صنعت بازاریابی، گمرک، صنعت گردشگری و… با مشکلات فراوانی روبرو شده‌اند.

بدون شک نمایشگاه‌های ایران نیز به سبب این بیماری با مشکلات فراوانی دست‌ و پنجه نرم می‌کنند.

به گفته مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران از زمان شیوع ویروس کرونا، صنعت نمایشگاهی کشور نزدیک به سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال ضرر کرده است.

با تمام این اوصاف در تمامی کشورهای توسعه‌یافته این مباحث و ضررهای سنگین باعث نشده مسئولان نگاه اجباری به بازگشایی نمایشگاه داشته باشند.

در همین راستا، اسدالله امینی-دبیر انجمن تولیدكنندگان سیستم‌های تهویه مطبوع ایران با بیان اینکه حفظ سلامت جامعه و اجتماع از مهم‌ترین رویکردهای هر دولت است، تأکید کرد: اگر چه همه معتقد هستیم نمایشگاه و فضای نمایشگاه علاوه بر رشد و توسعه صنعت می‌تواند بهره‌وری، انتقال دانش و فن‌آوری و ارزآوری را به ارمغان داشته باشد، اما در این شرایط اسفبار کرونایی لزوم و اصرار به برگزاری نمایشگاه توجیه منطقی ندارد.

وی افزود: اعضای این انجمن به‌شدت مخالف برگزاری نوزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی تأسیسات ساختمان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی تهران در تاریخ ۳۰ مهر الی ۳ آبان ماه هستند و این اصرار تنها به علت حفظ جان شهروندان، علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان است.

امینی بابیان اینکه این انجمن طی نامه‌های مکرر از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت، درخواست لغو یا تغییر زمان این نمایشگاه را داشته است تأکید کرد: نباید منافع یک اجتماع فدای منافع فردی یا ارگانی شود و بدون تردید این نمایشگاه نمی‌تواند بازخورد مطلوبی در این عرصه زمانی داشته باشد.

وی گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان نیز درخواست لغو این نمایشگاه را دارند و از شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران درخواست لغو و بازپرداخت هزینه کرد آن‌ها را دارند.

دبیر انجمن تولیدكنندگان سیستم‌های تهویه مطبوع ایران در ادامه بابیان اینکه لغو یا درخواست موکول زمان نمایشگاه به‌هیچ‌عنوان درخواست نامعقولی نیست، گفت: در حال حاضر حفظ جان شهروندان در اولویت قرار دارد و اصرار به برگزاری نمایشگاه‌ها به‌ هیچ ‌عنوان منطقی قلمداد نمی‌شود.

وی در نهایت با اشاره به اینکه باید حرف انجمن‌ها از سوی مسئولان شنیده شود، تأکید کرد: انجمن‌ها به‌عنوان بازوی حمایتی تولید، صنعت و اقتصاد کشور از ترکیب اعضایی تشکیل‌شده‌اند که درد صنعت و اقتصاد را با گوشت و پوست خود درک کرده و می‌کنند و اگر اصراری به عدم برگزاری نمایشگاه‌ها از جمله نمایشگاه تأسیسات رادارند، این اصرار کاملاً منطقی و فکر شده است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >