مناطق آزاد-گردشگری

برگزاری آیین تحویل “هنر کارت” در منطقه آزاد قشم

با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم آیین نمادین اهدای «کارت هنر» به تعدادی از هنرمندان عضو صندوق هنر در منطقه آزاد قشم برگزار شد.

به گزارش تفاهم آنلاین، علیرضا کمساری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در حاشیه این مراسم، اظهار کرد: «هنرکارت»، کارت متداولی است که برای نخستین بار طراحی و ارایه می شود و تمام هنرمندان را در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: هدف از راه اندازی «هنرکارت» مبتنی بر درخواست هنرمندان برای داشتن یک کارت شناسایی معتبر در جهت شناسایی حقوقی و اداری آنها بوده و به این ترتیب طراحی و انتشار یک کارت شناسایی برای اعضای صندوق هنر و هنرمندان راه حل مناسبی در جهت تکریم اصحاب فرهنگ و هنر خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: هدف دیگر از راه‌اندازی پروژه «هنرکارت» تسهیل در امور ارائه خدمات صندوق اعتباری هنر به اعضا بود که هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه بتوانند از خدمات صندوق بهره مند شوند.

به گفته کمساری؛ «هنر کارت» یک کارت شناسایی اختصاصیِ اعتباری از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برای اهالی فرهنگ و هنر در انجام امور بانکی و دریافت تسهیلات ویژه در چارچوب فعالیت‌های صندوق اعتباری هنر است.

وی در پایان توزیع این کارت را گام مهمی در راستای ارایه خدمات به جامعه هنری برشمرد و خاطرنشان کرد: طرح اعطای هنر کارت حرکت خوبی است و تلاش شده در قالب آن بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر زیر پوشش قرار بگیرند.

براساس این گزارش در حاشیه سی و نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم «هنر کارت» پنج نفر از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری قشم در آیینی به صورت نمادین از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به آنها اهدا شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن