گیلان

برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی گیلان تصویب شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان و دبیر کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان، از بررسی و تصویب برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی گیلان در جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی خبر داد.

به گزارش تفاهم آنلاین، وحید خرمی گفت: در بیست و چهارمین جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی در تاریخ ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹ که به ریاست ” رضا اردکانیان” وزیر نیرو و با حضور نمایندگان سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو کارگروه ملی و استانی سازگاری با کم‌آبی برگزار شد، به بررسی برنامه‌ سازگاری با کم‌آبی استان گیلان پرداخته شد.

وی ادامه داد: برنامه سازگاری با کم آبی استان گیلان پیش از این در شصت و سومین جلسه کمیته تخصصی کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی مورخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ مورد بررسی قرار گرفته بود و پس از بازنگری برنامه بر اساس نظرات طرح شده در جلسه کمیته تخصصی و همچنین با توجه به اقلیم و شرایط خاص و متفاوت استان گیلان در مقایسه با سایر استان‌های کشور، در جلسه بیست و چهارم کارگروه ملی طرح شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان خاطرنشان کرد: با اجرای برنامه‌ سازگاری با کم‌آبی استان گیلان، در پایان برنامه هفتم توسعه، حدود ۵۰ میلیون مترمکعب در برداشت آب استان صرفه‌جویی خواهد شد که از این میزان ۱۷ میلیون مترمکعب در اثر اقدامات شرکت آب منطقه‌ای، ۱۰ میلیون مترمکعب در اثر اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان و ۱۲٫۶ میلیون متر مکعب حاصل از اجرای برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان خواهد بود.

خرمی اضافه کرد: همچنین طبق برنامه سازگاری با کم‌آبی مصوب شده، سازمان صنعت، معدن، تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی متعهد به کاهش برداشت ۱۰ میلیون مترمکعب از منابع آبی استان شد. در برنامه سازگاری با کم‌آبی استان گیلان، توجه خاصی به جلوگیری از آلودگی منابع آب و نفوذ آب شور از دریای خزر شده است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن