مناطق آزاد-گردشگری

آغاز به کار پروازهای ناوبری VIP بین شهرهای شیراز و قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز به کار پروازهای ناوبری VIP بین شهرهای شیراز و قشم خبر داد.

به گزارش تفاهم آنلاین، مرتضی شیخ‌زاده با اشاره به ورود نخستین هواپیمای شخصی از شیراز به جزیره قشم اظهار داشت: پروازهای ناوبری به صورت VIP در مسیر پروازی قشم – شیراز – قشم  بین دو فرودگاه زرقان شیراز و آسمان قشم و توسط دو هواپیمای سبک و با زمان حدودی پرواز ۱۴۰ دقیقه از امروز (جمعه)، رسما آغاز به کار کرده است.

وی بیان کرد: این امکان با پیگیری‌های جدی حمیدرضا مومنی – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و طبق توافق دو جانبه صورت گرفته بین فرودگاه زرقان شیراز و فرودگاه آسمان قشم صورت گرفته است و افرادی که متقاضی استفاده از این سرویس هستند، بایستی ۲۴ ساعت پیش از  پرواز به فرودگاه‌های آسمان در قشم و یا زرقان در شیراز مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: فرودگاه آسمان قشم، نخستین مجموعه  باند فرودگاه بخش خصوصی جنوب کشور است که پیست پروازی آن با مجوز رسمی دارای ۶۰۰ متر باند پروازی و امکانات جانبی شامل  ۱۵۰ هکتار زمین برای مسابقات سافاری، پرواز‌های VIP، گلایدرهای موتوردار، کایت و جایرو کوپتر در نوروز ۱۳۹۸ افتتاح شده و در دسترس گردشگران و قشموندان قرارگرفته است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن