کارآفرینی

ایجاد ۴۹۰ هزار فرصت شغلی مددجویی در کشور

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: طی مدت برنامه ششم توسعه ۴۹۰ هزار فرصت شغلی مددجویی توسط این نهاد حمایتی در کشور ایجاد شده است.

به گزارش تفاهم آنلاین، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با استاندار آذربایجان غربی افزود: در حوزه اشتغال، کمیته امداد معتقد است که ایجاد درآمد پایدار از طریق اشتغال مولد، موثرترین اقدام برای توانمندسازی مددجویان به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: طی یک سال گذشته ۱۷۲ هزار و ۳۶ فرصت شغلی مستقیم و ۶۸ هزار و ۸۱۰ فرصت شغلی غیر مستقیم برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شده و این نهاد ۳۴ درصد کل اشتغال کشور را برعهده داشته است.

وی، رشد کمک‌های مردمی به کمیته امداد در حوزه‌های مختلف طی یک سال گذشته را نشان‌دهنده سرمایه اجتماعی بالای این نهاد در سطح جامعه دانست و افزود: در این مدت ۴۷ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال کمک مردمی توسط این نهاد جمع‌آوری شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با قدردانی از حمایت های استاندار آذربایجان غربی از برنامه های کمیته امداد به اهمیت نظارت و ارزیابی طرح‌های اشتغال مددجویان اشاره کرد و گفت: اطلاعات طرح‌های اشتغال در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل رصد و پایش است و نظارت بر این طرح‎ها با فعال شدن سامانه نظارت، افزایش می‌یابد.

بختیاری ادامه داد: امسال بیش از ۶۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال جامعه هدف از محل تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، منابع اشتغال روستایی و تسهیلات اشتغال شبکه بانکی اختصاص یافته که با تخصیص این اعتبارات، امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف ایجاد می‌شود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >