گیلان

اهرابی خبر داد: آغاز رویداد ملی «شور عاطفه‌ها» در گیلان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان گفت: رویداد ملی «شور عاطفه‌ها» همزمان با اجرای دومین دوره پویش ایران همدل، با شعار «همدل می شویم برای مهربانی در مهر» در گیلان آغاز شد.

به گزارش تفاهم آنلاین، عباس اهرابی با بیان اینکه رویداد ملی «شور عاطفه‌ها» به منظور تأمین مایحتاج تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت با اولویت ملزومات آموزش غیرحضوری برگزار می‌شود، افزود: علی‌رغم تلاش‌های آموزش و پرورش و صدا و سیما در ایجاد بستر مناسب آموزشی، اما یکی از مشکلات اساسی دانش‌آموزان نیازمند، کمبود وسایل آموزش از راه دور در زمان شیوع ویروس منحوس کرونا برای ادامه تحصیل می‌باشد که کمیته امداد امام خمینی(ره) رویکرد جدید جشن عاطفه‌های امسال را برای تأمین نیاز این دسته از دانش آموزان قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه در استان گیلان ۱۱۶۸۷ دانش‌آموز تحت پوشش هستند، گفت: از روز شنبه ۲۲ شهریورماه لغایت جمعه یازدهم مهرماه سال جاری به مدت ۲۱ روز این رویداد با هدف تأمین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان تحت حمایت برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با بیان اینکه مردم خیّر و نیکوکار استان گیلان در سال گذشته ۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان در شور عاطفه ها کمک کردند، اضافه کرد: برنامه‌ریزی شده است تا امسال این مبلغ با مشارکت این عزیزان به ۸ میلیارد تومان افزایش یابد.

اهرابی با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: امسال به دلیل بیماری کرونا، پایگاه‌های نمادین در میادین اصلی شهر برای جمع‌آوری کمک‌های هم استانی‌های خیّر و نیکوکار ایجاد می‌گردد، اما اکثریت کمک‌های مردمی از طریق شبکه‌های فضای مجازی و بصورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.

وی به بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف استانی از جمله مؤسسات خیریه، مراکز نیکوکاری و همچنین تعامل و هم‌افزایی با مراکز دولتی، علمی و دانشگاهی، اقتصادی، تجاری، اصناف، بازاریان و بانک‌ها برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر رویداد ملی شور عاطفه‌ها اشاره و تصریح کرد: تاکنون تعداد ۳۰۰۰ بسته مایحتاج تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت، توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تأمین و تحویل گردیده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان از آمادگی دفاتر ۳۱گانه کمیته امداد و ۷۰ مرکز نیکوکاری در استان برای دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم خبر داد و تصریح کرد: مردم نیکوکار و خیران عزیز می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد کد #۰۱۳*۸۸۷۷* و یا واریز کمک‌های نقدی خود به شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ با شناسه ۸۸۰۳۱۹۲۴۱ و شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۴۸۷ نزد صندوق امداد ولایت استان گیلان، کمک‌های خود را برای تأمین ملزومات آموزشی دانش‌آموزان بی بضاعت واریز نمایند.

اهرابی در پایان ابراز امیدواری کرد که با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته و الطاف کریمانه مردم نوع‌دوست استان گیلان، بتوانیم فرزندان نیازمندمان را در آغازین روزهای سال تحصیلی با گل لبخند رضایت راهی مدارس نماییم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >