اجتماعی

افزایش ۲ برابری تماس‌های اورژانس در دوران کرونا

رئیس سازمان اورژانس تهران با اشاره به افزایش دو برابری تماس‌های اورژانس در دوران شیوه کرونا در کشورمان گفت: در اورژانس تهران تا روزی ۵۰۰۰ ماموریت نیز رفتیم که ۱۰ تا ۲۰ درصد ماموریت‌های ما برای بیماران کرونایی بود.

به گزارش تسنیم؛ دکتر پیمان صابریان در نشستی به مناسبت چهل و پنجمین سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی اظهار کرد: در یک سال گذشته تا امروز شرایط متفاوتی داشته‌ایم، از اسفند ماه که دچار اپیدمی ویروس کرونا شدیم در خط مقدم مقابله با این ویروس شرایط متفاوتی پیدا کردیم و تعداد ماموریت‌ها و انتقال بیماران مبتلا به کرونا افزایش یافت.

وی افزود: سکته‌های قلبی و مغزی و تصادفات و ترماهای روزانه مانند قبل وجود داشت و بیماری کرونا نیز باری مضاعف شد و باعث افزایش دوبرابری تماس‌ها نسبت به سال‌های قبل شد.

صابریان با بیان اینکه دیسپج جداگانه‌ای برای مشاوره بیماری کرونا فراهم شد، تصریح کرد: ۲۵ هزار تماس روزانه پاسخ داده شد و در اورژانس تهران تا روزی ۵۰۰۰ ماموریت نیز رفتیم که ۱۰ تا ۲۰ درصد ماموریت‌های ما برای بیماران کرونایی بود.
وی ادامه داد: مایع درمانی، اکسیژن رسانی و تحویل دارو به بیماران مبتلا به کرونا صورت گرفت. کد ۲۴۷ از سال ۹۵ شروع به فعالیت کرده و کد ۷۲۴ نیز روزانه ۱۵ تا ۲۰ نفر دچار سکته مغزی را از عوارض سکته در امان می‌دارد و این عوارض و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

صابریان با اشاره به انتقال هوایی مصدومین گفت: روزانه بیش از دو مصدوم را از این طریق را به بیمارستان‌های تهران انتقال دادیم.

وی درباره موتورلانس‌ها گفت: ۲۳۰ موتورلانس در تهران داریم که زیر ۱۰ دقیقه به بالین بیمار می‌رسند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >