مناطق آزاد-گردشگری

افزایش مشوق‌های مالیاتی در جزیره کیش

رییس فراکسیون مجلس شورای اسلامی از افزایش مشوق‌های مالیاتی برای فعالین اقتصادی و سرمایه‌گذاران در جزیره کیش خبر داد و گفت: معافیت‌های مالیاتی در مناطق آزاد یکی از امتیازاتی محسوب می‌شود که شمار زیادی از فعالین حوزه‌های تجارت و صنعت را برای سرمایه‌گذاری در این منطقه ترغیب و تشویق می‌کند.

به گزارش تفاهم آنلاین، معصومه پاشایی بهرام در نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با نمایندگان حوزه سرمایه‌گذاری این منطقه، با بیان این که اقدامات موثری در خصوص مشوق‌های مالیاتی در کشورهای همسایه از جمله ترکیه و امارات برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده است که در مقایسه با مناطق آزاد ایران در شرایط مطلوب تری قرار دارند، اظهار داشت: مناطق آزاد ایران برای رقابت با کشورهای همسایه باید از امتیازات و مشوق‌های مالیاتی طبق قانون چگونگی اداره مناطق آزاد برخودارد باشند تا برای سرمایه‌گذاری و فعالیت در حوزه‌های مختلف به این منطقه جذب شوند.

نماینده مردم مرند و جلفا تصریح کرد: اگر مشوق‌های مالیاتی در مناطق آزاد وجود نداشته باشد، سرمایه‌گذاران و فعالین اقتصادی تمایلی برای سرمایه‌گذاری در این مناطق نخواهند داشت و صنعتگران در اطراف پایتخت و مرکز استان‌ها به فعالیت‌های خود ادامه خواهند داد و لزومی ندارد سرمایه‌های خود را به مناطقی همچون جزیره و یا صفر مرزی انتقال دهند.

وی با اشاره به این که حوزه تجارت و صنعت چنین تصوری دارند که مجلس قصد برداشتن معافیت‌های مالیاتی را دارند افزود: فراکسیون مجلس شورای اسلامی برای سرمایه‌گذاری در راستای شعار مقام معظم رهبری که امسال را “جهش تولید” نام‌گذاری کردند تمام تلاش خود را به کار گرفته است و در آینده نزدیک شاهده یک جهش صنعتی در کشور خواهیم بود.

پاشایی بهرام در رابطه با بازگشت معافیت‌های مالیاتی حقوق بگیران مناطق آزاد که یکی از مطالبات کارمندان در سطح جزیره کیش است، اظهار داشت: در یک فرایند قانونی، دیوان عدالت اداری رایی را صادر کرده و مراحل بعدی آن به استفساری مجلس ارسال می‌شود که در این خصوص پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد. این حمایت به خاطر شرایط زندگی در مناطق آزاد که متفاوت تر از سرزمین اصلی است و موجب کاهش انگیزه کار در کارمندان می‌شود.

وی، مهمترین تصمیمات فراکسیون برای بررسی مشکلات مناطق آزاد را بیشتر در بستر جامعه دانست و افزود: با یک تقسیم کار به تمام مناطق آزاد کشور سفر خواهیم کرد و بر اساس خواسته بخش خصوصی که عامل اصلی رونق اقتصادی در این مناطق است، از نظرات و پیشنهادات آنان در بازنگری که قانون خواهد داشت بهره مند می‌شویم.

شایان ذکر است که معصومه پاشایی بهرام نماینده مردم مرند و جلفا و رییس فراکسیون، حسین حاتمی منتخب مردم کلیبر و دبیر شورای فراکسیون، حسین گروسی معاون پارلمانی مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به جزیره کیش از شرکت‌های همانند ساز بافت و شرکت تولید دارو کیش مدیفارم بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های بخش خصوصی و مشکلات پیش روی آنها قرار گرفتند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >