خراسان رضوی

افتتاح دامداری ۵۰۰ راسی دام سبک داشتی در شهرستان زبرخان

دامداری 500 راسی دام سبک داشتی در چهل و دومین بهار  پیروزی انقلاب اسلامی باحضور فرماندار زبرخان، معاون رئیس سازمان ومدیرجهادکشاورزی نیشابور وسایر مسئولین در شهرستان زبرخان افتتاح شد.

به گزارش تفاهم آنلاین، فرماندار زبرخان در آیین افتتاح این دامداری گفت:هزینه اشتغال در بخش صنعت بسیار بالا است و باید با ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از مهاجرت روستائیان به شهر جلوگیری کرده واین روند را معکوس کنیم.

سیدیحیی سلیمانی با تقدیر از فعالان حوزه کشاورزی که با سرمایه‌گذار‌ی شخصی مقدمات تولید را در سال جهش تولید فراهم می‌‌کنند افزود: حمایت از تولیدکنندگان این عرصه توسط ارگانهای دولتی از اهم فعالیتهای این شهرستان بوده و خواهد بود.

محمدعلی فرهمندراد – معاون رئیس سازمان و مدیرجهادکشاورزی نیشابور نیز  دراین مراسم گفت: این دامداری با مساحتی بالغ بر ۵۰۰۰متر مربع با  ۲۰۰ راسی دام سبک توسط دامدار صاحبی کار خود را آغاز و تا ظرفیت ۵۰۰ راس در حال گسترش وتوسعه است.

وی، هزینه این مجموعه را حدود ۲۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: مبلغ ۶ میلیارد ریال جهت خرید دام نژاد کرد وافشاری هزینه شده که  کاملا بصورت شخصی وبدون اخذ تسهیلات بانکی بوده است.

فرهمندراد اظهار داشت: این مجموعه برروی کارهای اصلاح نژادی متمرکز شده و ۶۰ % میش‌های آن دو قلوزا هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن